Gå til innhold

Oppstart på p piller


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei! Jeg var hos legen å fikk p piller i dag. Hun sa at jeg skulle starte på brettet den første dagen i neste mensturasjonssyklus. Nå har det seg slik at jeg begynte å bruke dette merket for å slippe å få så utrolig mye mensenssmerter, så om jeg begynner på dem en annen dag (la oss si i morgen), vil det da kunne minske mensenssmertene i neste mensturasjon? Jeg skal begynne på Loette om det har noen betydning, og jeg skal få mensen om ca en ukestid. 

 

Dette er forresten første gang jeg skal bruke p piller, er 17 år og røyker ikke.  :laugh:



Anonymous poster hash: 4d105...68b
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

For din egen del, vent til første menstruasjonsdag. LES PAKNINGSVEDLEGGET NØYE.

Dette er det beste for kroppen din. Da vil risikoen for mellomblødninger minske litt. P-piller vil ikke hjelpe mot menssmerter med en gang. 

Vær forberedt på at det kan ta 6-8 mnd før både smerter er borte og du kan ha litt mellomblødninger. Dette er fordi kroppen din bruker litt tid på å venne seg til den ekstra tilførselen av hormoner.



Anonymous poster hash: 86d41...cce

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...