Gå til innhold

Depresjon og p-piller - dine erfaring


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg må begynne på p-piller av diverse årsaker, og har holdt meg borte fra hormonprevansjon i ca. 6 år.

 

Gruer meg veldig, for erfaringen min tidligere har vært depresjon på p-piller, og nå er jeg veldig opptatt av å velge en p-pille som færrest opplever det med.

 

Så, hvilken p-pille® har du oppdaget at gir depresjon som en bivirkning, og hvilke er OK å bruke?

 

Jeg er veldig klar over at hver og èn reagerer ulikt, men det er også ofte slik at noen p-piller gir mer depresjon enn andre. Noen som vet om det er østrogenet eller gestagenet som skyldes dette?



Anonymous poster hash: 25f16...05f
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Microgynon gjorde meg suicidal, den skal jeg aldri ta igjen. Cerazette har funket fint for meg. Eneste er at jeg av og til får lange blødninger, som gjør at jeg får veldig lavt jernnivå. Men det er bare å passe på å ta jerntabletter. :)

AnonymBruker
Skrevet

Takk for svar :)

 

Flere?



Anonymous poster hash: 25f16...05f
AnonymBruker
Skrevet

P-pillen Yasmin funket knallbra på meg og ga meg ingen psykiske bivirkninger. Minipillen Cerazette (kun gestagen/progesteronstoff) gjorde meg helt flat og rar i humøret, og til slutt mistet jeg nesten all livsglede. Jeg ble ikke deprimert, men bare likegyldig til alt og alle. Ingenting var stas lenger. I tillegg mistet jeg nesten all sexlyst.



Anonymous poster hash: 757a5...04d

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...