Gå til innhold

Hudkrem til tørre legger?


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg er så fryktelig tørr på leggene for tiden. Jeg har begynt å bruke alovera-gel når jeg barberer meg, og dt har bedret seg litt.

Har noen en anbefaling av en god kroppskrem? Gjerne en som ikke er for dyr. Kan godt ha en god lukt, men vil den skal være mest mulig naturlig. Har litt sensitiv hud.



Anonymous poster hash: e85cb...3ec
Videoannonse
Annonse
Gjest Sunhands
Skrevet

På det verste har jeg nesten hatt fiskeskjell på leggene, men så fikk jeg noen tips her inne for noen år siden, og siden det har jeg ikke hatt problemer.

Ta tran/algeolje

Drikk nok vann

Bruk denne eller lignende til barbering: http://www.iherb.com/product-reviews/Now-Foods-Solutions-Nutri-Shave-Natural-Shave-Cream-8-fl-oz-237-ml/44506/?p=1

Ha gjerne en olje på leggene i dusjen, men skyll av overskuddsoljen. F.eks. denne: http://www.iherb.com/Alba-Botanica-Body-Oil-Kukui-Nut-8-5-fl-oz-251-ml/9722#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=alba%20kukui&rc=16&sr=null&ic=1

Og en litt tykk krem (eller body butter) til slutt: http://www.iherb.com/Alba-Botanica-Body-Cream-Coconut-Milk-6-5-oz-180-g/12208#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=alba%20body%20cream&rc=1036&sr=null&ic=2

AnonymBruker
Skrevet

smør leggene inn med en fet krem som trekker godt inn i huden, gjerne en kuldekrem som er vannfri, smør flere ganger i uken til du har fått opp fuktigheten innenfra



Anonymous poster hash: 1bb8b...10d
AnonymBruker
Skrevet

Ser det ut som fiskeskjell kan det være iktyose.

Anonymous poster hash: 848e1...a57

Skrevet

Jeg bruker Locobase fra apoteket når leggene blir tørre.

Får alltid skikkelig ørken-hud både midtvinters og når sola stikker frem igjen nå på vårparten. Sikkert noe med lufta eller bekledningen, men sånn er det nå en gang.

Locobase funker ihvertfall veldig godt for min tørre hud, du må nesten bare prøve deg frem for å finne noe som passer for din hud.

Gjest Sunhands
Skrevet

Ser det ut som fiskeskjell kan det være iktyose.

Anonymous poster hash: 848e1...a57

Okei, kan hende jeg overdrev litt, så noen bilder av det nå.

Ørkenhud er vel kanskje et bedre ord.

AnonymBruker
Skrevet

De gode håndkremmene fra apoteket eller 5 % Salizylvasseline. Men da bør du pakke inn leggene med plastfolie og bandasjer eller knestrømper utenpå. Gjør dette selv over natten, når det er skikkelig ille.

Anonymous poster hash: e77a1...f05

Skrevet

Kokosolje, slik som man bruker i mat altså.

Livet mitt ble totalt forandret når jeg oppdager kokosoljen, og jeg har ikke lengre en tørr flekk på kroppen

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...