Gå til innhold

Hjelp :( matforgiftning/matinfeksjon


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg tok litt utover kvelden på torsdag sjansen på rester av en ost jeg hadde liggende i kjøleskapet, som jeg rev opp i biter og hadde i salaten min i ganske rikelige mengder. Ganske umiddelbart etter måltidet begynte jeg så smått å kjenne litt ubehag i magen, og etter noen timer var jeg blitt ganske dårlig.

Siden torsdag kveld har jeg hatt magesmerter i varierende grad (akkurat magesmertene er ikke fullt så ille nå) og ellers en helt intens kvalme, brekninger, diarè og småfeber. Ringte legevakten, og det var ganske åpenbart at jeg hadde pådratt meg en matforgiftning/matinfeksjon. Det jeg imidlertid glemte å spørre om var hvor lang varighet dette kan ha? Jeg er så sliten og lei, og i tillegg skal jeg ut og reise natt til torsdag :(



Anonymous poster hash: 62408...a30
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

"Vanligvis" står det. Søsteren min har campylobacter nå, og har vært syk i 13 dager..

Ånei, hvordan fikk hun dette? :(

Anonymous poster hash: 62408...a30

Skrevet

Ånei, hvordan fikk hun dette? :(

Anonymous poster hash: 62408...a30

På ferie i Asia, så det er nok ikke så vanlig å få det i Norge, men er en påminnelse på at matforgiftning kan være langvarig og alvorlig i blant.

AnonymBruker
Skrevet

Uff, så ergelig... Jeg har nå vært dårlig siden torsdag kveld, og har alle symptomer bortsett fra oppkast - bare brekninger. Synes liksom det drar sånn ut :(



Anonymous poster hash: 62408...a30
AnonymBruker
Skrevet

Min matforgifting gikk over etter 2 dager. Da hadde jeg kasta opp non stop i 1 døgn. Var ganske dasjen i kroppen flere dager etterpå. Dette var i Hellas dårlig gyros



Anonymous poster hash: 1786f...868
Skrevet

jeg har hatt campylobacter. det er ikke matforgifting, men en tarminfeksjon forårsaket av bakterien campylobacter. jeg var syk i ca 14 dager. om du har vanlig matforgifting går det nok over etter 2-3 dager. jeg ville dratt til legen i morgen om det ikke har gått over innen da.

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Hold deg hjemme de nærmeste dagene.



Anonymous poster hash: e0c0c...988
Skrevet

Forsøkt med cola/ vann og mariekjeks? Buljong?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...