Gå til innhold

Normalt med mye luft i magen?


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Er det normalt å være veldig luftfull? Spesielt på ettermiddag og kveld så er jeg sprengfull. Fjerter i ett sett og det er som oftest helt ekstreme brakere som lukter veldig vondt.

Er nesten så jeg gruer meg til å bo med kjæresten, vil ikke la han få oppleve disse fjertene..

Anonymous poster hash: cbb07...515

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvordan spiser du normalt?

AnonymBruker
Skrevet

Hvordan spiser du normalt?

Hva jeg spiser til vanlig tenker du?

Vanlig mat.. Grovt brød, kjøttpålegg, leverpostei, ost. Drikker lite melk, mye vann. Varierer middag, bruker mye grønnsaker, kylling, kjøtt og fisk. Spiser av og til knekkebrød med cottage cheese. Drikker ikke kaffe eller brus.

Anonymous poster hash: cbb07...515

AnonymBruker
Skrevet

ja, samme her, men jeg drikker 2-3 kopper kaffe.. jeg spiser også normalt, husmannkost, å det gjør skikkelig vondt i magen hvis jeg ikke slipper ut lufta!

Anonymous poster hash: fd7e3...a4d

Skrevet

Tråden er ryddet for avsporing.

Yvonne (mod)

AnonymBruker
Skrevet

Det er normalt å slippe litt luft iløpet av dagen, men det du beskrives høres voldsomt ut.

Jeg er også slik som til tider er plaget av luft, spesielt på ettermiddag/kveld.

Jeg har prøvd meg frem for å finne ut hvilke matvarer jeg reagerer mest på. Jeg kan kun spise små mengder av rå løk, kål, brokkoli, bønner og linser. Alt med havregryn krever at grynene har fått svelle i væske i minst et par timer, eller er kokt til grøt. Iskrem er helt krise i mer enn kroneisstørrelse. For mye melkeprodukter lige så.

Sjekk FODMAP tabellen. Den lister matvarer som er kjent for å gi mye luftplager.

Fysisk aktivitet, som en liten joggetur o.l. hjelper mot luft i magen.



Anonymous poster hash: 2c79e...267
AnonymBruker
Skrevet

Ikke spis banan. Fjertet illeluktende gass flere dager i ettertid etter inntak av en liten en.



Anonymous poster hash: b880c...f98
AnonymBruker
Skrevet

Trening hjelper veldig! Å slippe ut luft er noe alle gjør mange ganger om dagen, men det er ikke "normalt" å føle seg oppblåst hver dag. Da ville jeg sett litt nærmere på maten, evt fysisk aktivitet. Ville fulgt FODMAP-dietten ei uke for å se om det gjorde en forskjell.



Anonymous poster hash: 19475...07b

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...