Gå til innhold

Engelsk lærevideo barneskole


Fremhevede innlegg

Skrevet

Hei. Vet ikke om dette er riktig forum, men er på leting etter navn på videofilm brukt på barneskole på 90 tallet. Den inneholder ett monster som vandrer rundt å viser engelske ord. Kan ikke huske navnet,noen forslag?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ble den sendt på tv? Har et vagt minne om noe engelsk opplæring. Barne-tv??

Om det er den, så er det kanskje mulig å kontakte NRK?

Skrevet (endret)

Muzzy, utenomjordisk grønn type som spiser klokker og er en generelt ålreit fyr. Han lærer engelsk av prinsessen og halve kongeriket.

Det gikk som språkopplæring på NRK på åttitallet, hver episode var rundt fem eller ti minutter lang.

Fantes også på fransk, spansk og tysk, men jeg mener det bare var den engelske versjonen som ble sendt på NRK.

Jeg aner ikke om det går an å få tak i det på video lenger, men jeg kan luske litt på google.

muzzy2.jpg

Endret av Minya
AnonymBruker
Skrevet

Spør på barneskolen du gikk på om kan få kjøpe den? De bruker helt sikkert ikke lenger. Eventuelt kan du høre med biblioteket.

Anonymous poster hash: f29a9...7aa

Skrevet

Ah... minner!

Husker at det var SÅ gøy de gangene vi fikk se Muzzy!

:)

  • 2 uker senere...
Skrevet

Takk for svar alle sammen. Tror ikke den er mulig å få tak i på dvd- men ligger mange klipp på youtube:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...