hamia Skrevet 7. mars 2015 #1 Skrevet 7. mars 2015 Hei! Fant fram en pc som ikke har vært i bruk på 5-6 år. Men husker jo selvfølgelig ikke passordet😔 noen her ute som har noen råd??
Andersg Skrevet 7. mars 2015 #2 Skrevet 7. mars 2015 bærbar regner jeg med? Det du kan gjøre er jo å ta ut 2.5 ide hard disken som sitter i bærbare og sette den inn i en stasjonær og hente ut det du vil ha og kopiere til din stasjonære. Eller rett og slett legg inn win xp/vista på nytt,regner med pcen har en slags recovery funksjon. Eller så kan du trykke på F8 flere ganger i POST så skal du få opp sikkerhetsmodus valg, der er det bare å velge en sikkerhetsmodus med kommando linje eller valget med bare sikkerhetsmodus. Etter det så vil den komme seg inn i windows uten passordet er krevd. Derfra kan du gå til kontroll panelet å finne brukerinstillinger og deaktivere passordet ditt. Etter det er gjort er det bare å restarte pcen som vanlig og da trur jeg du skal klare å komme deg inn på den gamle pcen din. Håper noe av dette hjelper deg:)
Lutetium 71 Skrevet 7. mars 2015 #3 Skrevet 7. mars 2015 Hei! Fant fram en pc som ikke har vært i bruk på 5-6 år. Men husker jo selvfølgelig ikke passordet noen her ute som har noen råd?? http://www.techrepublic.com/blog/windows-and-office/reset-lost-windows-passwords-with-offline-registry-editor/
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå