Gå til innhold

knekt tå?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Har ei datter på 15 år som knakk tåa si for ca 2 år siden. Hun fikk beskjed om og bruke krykker ett par uker. Ifølge legen var det ikke ett stort brudd. Men siden dette skjedde har hun hatt mye vondt i tåa, særlig ved bruk av trange sko. Og om hun går lange turer. En annen ting er att det knepper i tåa. Hun sier selv at om det er helt stille i klasserommet og hun går, så hører de andre att det knepper.

Burde vi forlange nye røntgen bilder eller er det slik etter brudd? Har aldri knekt noe så jeg vet ikke


Anonymous poster hash: f8965...d83



Anonymous poster hash: f8965...d83
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har også brukket en tå og opplever det samme som din datter, at det virker som bruddet brytes opp igjen, men har ikke fortalt det til lege. Det er 30 år siden og før jeg har kommet meg til lege har jeg glemt at det kan være plagsomt noen ganger. Bruker ofte gå barbent hjemme og på sommeren. Det er mulig jeg har en høy smerteterskel

Men anbefaler å ta det opp med legen, kanskje tåa trenger en avstiving/operasjon.



Anonymous poster hash: 39dde...da8
Skrevet

Gå til fastlegen og få tåa undersøkt, evt. Be om en tøntgen eller MR undersøkelse.

Det kan være hun har en varig skade det ikke er mulig å gjøre noe annet med enn å ha gode sko for å unngå å gjøre det verre.

Det er min erfaring etter brudd i stortå, for mange år siden.

Anonymous poster hash: 1ef85...e2b

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...