Cera Skrevet 19. november 2014 #1 Skrevet 19. november 2014 Jeg har noen pakker uidentifisert kjøtt i frysen, hovedsakelig okse og svin, men vet ikke hva slags kjøtt. Så tenkte jeg kunne bruke det i en gryterett av en slag. Noen som har en god oppskrift?
OppNedPåAlt Skrevet 20. november 2014 #2 Skrevet 20. november 2014 http://www.matprat.no/oppskrifter/gjester/boeuf-bourguignon/ Beef bourguingnon er digg!
Sølvrosen Skrevet 20. november 2014 #3 Skrevet 20. november 2014 Stek løk og kjøtt i små biter i passe porsoner i en stor gryte. Legg til side. Lag brun saus i gryta og ha oppi grønnsaker etter hva som er i kjøleskapet eller er i sesong, eventuelt frossen grønnsaksblanding. Sopp er også godt. Krydre med passende krydder etter kjøttype. Ha i kjøttet og løken, og la koke til grønnsakene er ferdige og kjøttet er mørt. En skvett vin, fløte eller rømme er godt hvis det finnes i huset. Fiskegryta mi er ganske lik, men der bruker jeg hvit saus og lar være å steke fisken.
AnonymBruker Skrevet 21. november 2014 #4 Skrevet 21. november 2014 Lapskaus. Anonymous poster hash: 1c676...5d8
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå