Gå til innhold

Reseptbelagte koffeintabletter


Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg må prøve å kutte kaffe (og te) en periode og tenkte å ta noen koffeintabletter iblant for å klare å holde meg våken på skolen feks. Ser det går an å kjøpe noen på nettet som jeg tenkte å prøve. Men når jeg søker på det ser jeg at det også finnes reseptbelagte koffeinpiller, så da ble jeg litt nysgjerrig. Hvem er det egentlig som får det hos legen?



Anonymous poster hash: 11fcd...145
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan kjøpe det uten resept på et helt vanlig apotek. Det er blant smertestillende medisiner. Men hva er vitsen med å kutte ut kaffe og begynne med piller? Da er det bedre å gradvis redusere kaffen.

Anonymous poster hash: 76f78...86d

Skrevet

Du får et større problem om du begynner med piller enn om du fortsetter med kaffe, te.

tenk over om du ønsker å bli pilleavhengig.

Anonymous poster hash: 900db...b1e

Skrevet

Ja, men jeg trenger ikke smertestillende, bare koffeinen. Jeg skal bare kutte kaffen en periode for å teste det ut pga andre problemer, om jeg må kutte det for godt så må jeg ta det gradvis ja. Blir nok ikke pilleavhengig av det.

Det jeg lurte på var bare hvem det er som får koffeinpiller på resept? Er det enkelte diagnoser som behandles av det?



Anonymous poster hash: 11fcd...145
Skrevet

Koffeintabkettene regnes som smertestillende. Men det er jo både dyrere og lite helsefremmende å starte på sånne piller.

Anonymous poster hash: 76f78...86d

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...