Snapple Skrevet 13. juli 2004 #1 Skrevet 13. juli 2004 Først, dette er overhode intet angrep eller kritikk av homfile! Men, kan noen med litt mer oversikt forklare meg hvorfor homfili bli akseptert, mens pedofili ikke? Hvorfor regnes den ene legningen som en "naturlig vei å gå", mens den andre som syk?
Gjest Lompa Skrevet 13. juli 2004 #2 Skrevet 13. juli 2004 HALLO???? Synes du det er ok og naturlig å forgripe seg på UNGER?! For seksualitet som resten av livet er det kardemommeloven som gjelder......Og unger kan ikke si noe fra eller til, så de ligger man UNNA! Enkelt og greit. Gud hjelpe for et spørsmål!!! Nå var det faretruende nær at ei blodåre sprakk her......
LilleBille Skrevet 13. juli 2004 #4 Skrevet 13. juli 2004 Det kan vel muligens ha noe med et likeverdig forhold å gjøre.. og ikke overgrep
Suzy Skrevet 13. juli 2004 #5 Skrevet 13. juli 2004 *prøve å holde seg* Pedofili er en seksuell legning som har som basis å tvinge seg på/forgripe seg på/antaste BARN - homifili er en seksuell legning som innebærer det som tilsvarer heteroseksuell sex - bare med en person av samme kjønn... Du ser forskjellen antar jeg...? :o
Gjest care Skrevet 13. juli 2004 #6 Skrevet 13. juli 2004 Kanskje det ringer noen bjeller hvis man vet at pedofili ligger i ICD-10. :veldigsur:
monja Skrevet 13. juli 2004 #7 Skrevet 13. juli 2004 :o Er det virkelig mulig? Om to voksne personer av samme kjønn velger å ha et sexliv med hverandre er det vel ingen som kan nekte dem det?!? Men om voksne personer har seksuell omgang med barn er det bare SYKT!!!!! Ser du virkelig ikke forskjellen?
Gjest TomKrus Skrevet 13. juli 2004 #8 Skrevet 13. juli 2004 Først, dette er overhode intet angrep eller kritikk av homfile! Men, kan noen med litt mer oversikt forklare meg hvorfor homfili bli akseptert, mens pedofili ikke? Hvorfor regnes den ene legningen som en "naturlig vei å gå", mens den andre som syk? Vet du hva, det har jeg også tenkt på. Likeså hvorfor ikke det skal være greit å gå rundt og voldta, jeg mener det er sikkert noen som har slike preferanser også.
Gjest Catwoman Skrevet 13. juli 2004 #9 Skrevet 13. juli 2004 Det er en viss forskjell på å ha sex når det frivillig fra begge sider, og å ha sex når det kun er frivillig fra den ene siden.
Gjest 1111 Skrevet 13. juli 2004 #10 Skrevet 13. juli 2004 Jeg har problemer med å ta innlegget ditt seriøst. Homofili og pedofili kan ikke sammenlignes engang
Gjest Poirot Skrevet 13. juli 2004 #11 Skrevet 13. juli 2004 Kanskje det ringer noen bjeller hvis man vet at pedofili ligger i ICD-10. :veldigsur: Men det er vel det hun lurer på; hvorfor den ligger der. Og det er jo et legitimt spørsmål, i og med homofili også ble sett på som en sykdom. Jeg skjønner det ikke helt selv, jeg. At det er straffbart er jo selvfølgleig en selvfølge, men er man automatisk syk fordi man forelsker seg i barn? (Betyr jo ikke at man begår overgrep). Hva med de som forelsker seg i andre rare ting? Pedofili er forbudt fordi barn og voksne ikke er likeverdige individer mht fysisk og psykisk kjærlighet. De er ikke kompatible. Homofile er kompatible og passer sammen. Forholdet er likeverdig. Men det er ingen automatikk i at det som er sykt er forbudt og at det som er forbudt er sykt. Hadde vært interessant om noen som kan noe faglig om dette hadde noen innspill.
Gjest Poirot Skrevet 13. juli 2004 #12 Skrevet 13. juli 2004 Vet du hva, det har jeg også tenkt på. Likeså hvorfor ikke det skal være greit å gå rundt og voldta, jeg mener det er sikkert noen som har slike preferanser også. Det er forbudt å voldta. Men er enhver voldteksmann offentlig klassifisert som syk?
Gjest TomKrus Skrevet 13. juli 2004 #13 Skrevet 13. juli 2004 Det er forbudt å voldta. Men er enhver voldteksmann offentlig klassifisert som syk? Nei. Åja, det er derfor homofili er greit, homsene er klassifisert som syke.
Gjest Poirot Skrevet 13. juli 2004 #14 Skrevet 13. juli 2004 Nei. Åja, det er derfor homofili er greit, homsene er klassifisert som syke. ?????
Gjest Fighter Skrevet 13. juli 2004 #15 Skrevet 13. juli 2004 Pedofilie betyr at man forelsker seg i barn. Grunnen til at folk mener det er sykt er vel fordi et overgrep mot barn er forferdelig. Det er det, men det er ikke alle pedofile som begår overgrep. Det er også mennesker som begår overgrep på barn uten å være pedofile. Mange tror at pedofili = et menneske som begår seksuelle overgep mot barn, og jeg tror det er av samme grunn enkelte mener pedofilii er sykt.
Gjest TomKrus Skrevet 13. juli 2004 #16 Skrevet 13. juli 2004 ????? Det var ingenting. Tenkte bare med voldtektsperspektivet var det litt lettere å se at begge partene i sex-akten ikke nødvendigvis var i det for det samme. Ikke at det burde være lettere, men for noen så er det det.
Gjest Poirot Skrevet 13. juli 2004 #17 Skrevet 13. juli 2004 eg er da ikke uenig i at pedofili er straffbart!!!! Jeg bare funderer litt rundt dette med at alt man ikke liker og syens er ekkelt mht seksualitet blir klassifisert som "sykt". Og da lurer jeg på om alle pedofile er syke, eller om det er vi som ønsker at de skal være syke, når de er i stand til å gjøre noe så grusomt. Man bruker det mao som en forklaringsmodell på hendelser vi ellers ikke er i stand til å forklare rasjonelt. Synes forøvrig Optimist vektla noe vikitg: ikke alle barnemisbrukere er pedofile.
Snapple Skrevet 13. juli 2004 Forfatter #18 Skrevet 13. juli 2004 Oi! Tror det var noen som misforstod her. Uttrykte meg nok litt uklart. Jeg mener selvfølgelig at overgrep mot barn er udiskutabelt galt! Jeg prøver overhode ikke likestille pedofile overgrep med homofilt samboerskap. Som Optimist sa er det slettes ikke alle pedofile som begår overgrep. Det jeg ville ha kloke svar på var hvorfor den ene legningen karaktiseres som en syk legning mens den andre er godtatt. Altså hva skiller de rent biologisk? Hvordan kan man si at homfil legning er greit og naturlig mens en pedofil er syk? Er det ikke samma greia som skjer oppi hodet til mennesket begge steder? Altså ingen grunn til å hisse seg opp her. Jeg vil ha objektive svar.
Gjest TomKrus Skrevet 13. juli 2004 #19 Skrevet 13. juli 2004 Oi! Tror det var noen som misforstod her. Uttrykte meg nok litt uklart. Jeg mener selvfølgelig at overgrep mot barn er udiskutabelt galt! Jeg prøver overhode ikke likestille pedofile overgrep med homofilt samboerskap. Som Optimist sa er det slettes ikke alle pedofile som begår overgrep. Det jeg ville ha kloke svar på var hvorfor den ene legningen karaktiseres som en syk legning mens den andre er godtatt. Altså hva skiller de rent biologisk? Hvordan kan man si at homfil legning er greit og naturlig mens en pedofil er syk? Er det ikke samma greia som skjer oppi hodet til mennesket begge steder? Altså ingen grunn til å hisse seg opp her. Jeg vil ha objektive svar. Tror ikke vi nødvendigvis har en seksuellegningskjertel i hjernen som bestemmer slikt. Ting er litt mer komplisert, og som det meste i livet er det samspillet mellom arv og miljø som bestemmer ens personlige, spesielle og unike legning.
Gjest care Skrevet 13. juli 2004 #20 Skrevet 13. juli 2004 Det jeg ville ha kloke svar på var hvorfor den ene legningen karaktiseres som en syk legning mens den andre er godtatt. Har ikke nesten alle svar på akkurat dette spørmålet?. Den ene er syk fordi man begår et overgrep mot et annet individ. Individet får store skader av overgrepet. Dette er et fundamentalt brudd på menneskerettighetene, akkurat det samme som en voldtekt er. Altså hva skiller de rent biologisk? Hvordan kan man si at homfil legning er greit og naturlig mens en pedofil er syk? Er det ikke samma greia som skjer oppi hodet til mennesket begge steder Hva mener du med samme greia oppe i hodet? Utdyp gjerne problemstillingen litt klarere?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå