AloeVera Skrevet 8. september 2014 #1 Skrevet 8. september 2014 Aaargh!! Snart slutter jeg å kjøpe hvite klær.. Alltid en tomatflekk som sitter igjen, en foundationflekk på ermet, en mørkt uidentifisertbart område og noe merkelig blåaktig bakpå den hvite kjolen + + + Det er så synd for mange av plaggene er jo fine og vil ikke kaste de. Men en pique med en tomatflekk vil jeg jo ikke bruke uansett. Hvordan fjerner jeg sånt? Noen geniale tips? Det er ikke bare meg som tydligis søler, det er på samboer sine klær også i blant..
Honey Dew Skrevet 8. september 2014 #2 Skrevet 8. september 2014 Aaargh!! Snart slutter jeg å kjøpe hvite klær.. Alltid en tomatflekk som sitter igjen, en foundationflekk på ermet, en mørkt uidentifisertbart område og noe merkelig blåaktig bakpå den hvite kjolen + + + Det er så synd for mange av plaggene er jo fine og vil ikke kaste de. Men en pique med en tomatflekk vil jeg jo ikke bruke uansett. Hvordan fjerner jeg sånt? Noen geniale tips? Det er ikke bare meg som tydligis søler, det er på samboer sine klær også i blant.. Hvis klærne tåler klorin, legger du dem i 10l vann med 0,5dl klorin. La dette ligge i 45 minutter. Bruk så Vanish i forvaskkammeret og vaskepulver i hovedvaskekammeret. Vask på 40 - 50 grader. Får du flekker på hvite klær, MÅ du vaske dem med en gang. Ellers kan flekken "sette" seg.
Express Skrevet 8. september 2014 #3 Skrevet 8. september 2014 Enig i at det er utrolig irriterende at så lite skal til for å ødelegge hvite plagg. Trikset er å kaste plagget rett i en balje med vann og Vanish med en gang man får en vanskelig flekk. La det ligge i det bløte en stund, og så sette på vaskemaskina med plagget inni. Dette hjelper dessverre ikke på gamle flekker da....
AloeVera Skrevet 8. september 2014 Forfatter #4 Skrevet 8. september 2014 De flekkene det er snakk om nå er desverre gamle. Så flekkene har satt seg godt.. Men skal så absolutt ikke se bort i fra at det kommer noen nye flekker jeg kan prøve det på ;p Vanish ja, trodde det var oppskrytt Men hvordan vet jeg hvilke klær som tåler klor?
Honey Dew Skrevet 8. september 2014 #5 Skrevet 8. september 2014 Det står på samme lappen der som vaskeanvisningen står. Her er en liten oversikt: http://www.dinside.no/296312/vaskelappen-her-er-fasiten
skreppamedleppa Skrevet 8. september 2014 #6 Skrevet 8. september 2014 Skjønner hva du mener Jeg fikk vin på den fineste hvite genseren min senest i dag, flotte greier og så typisk. Når jeg kom hjem etter et par timer var det bare å flekke av seg, krysse fingrer og tær og hente vanishen pulveret med en gang. Jeg tar alltid pulver på flekken og masserer inn med vann et par min før jeg legger den i bløt. Så ble den vasket og den var lykkelig nok for meg helt krittende hvit etter en maskinvask. Vanish til folket sier jeg bare. Ellers er kloring et fantastisk flekk-etsende middel, igjen; kloring til folket. Jeg har blekket mange plagg med kloring, også plagg med trykk som jo da helst ikke skal klores, men jeg tenker som så at enten er plaget ødelagt med tomatsaus, vin og annet rask og da er den ødelagt og kan ikke ødelegges mer siden jeg aldri mer kommer til å gå med plagget igjen så hva så om klorinen tar mer knekken på plagget ellers så går flekkene vekk og plagget overlever, et av to og alle disse plaggene har overlevd og kommet helskinnet og flekk fri fra prosessen, Yeeei Så det er nok en av disse metodene jeg anbefaler jeg også.
AnonymBruker Skrevet 8. september 2014 #7 Skrevet 8. september 2014 Vanish er jeg redd det stod så masse på boksen om forsiktighet at jeg kasta hele boksen, ubrukt. Min favoritt er Biotex i pulverform. Når topper blir stygge under armene tar jeg enten Biotex rett på vått tøy og gnikker før jeg legger plagget i en balje. Eller jeg bruker Zalo eller fast såpe fra Dr. Greve og smører på. Noen hanger hjelper Zalo på gamle flekker jeg ikke har oppdaget før etter vask. White benkekluter som har blitt stygge av tomat m.m. fra mat legger jeg i Sun maskinoppvaskpulver, det tar masse smuss. Men hvor heldig dette er å bruke på klær vi skal ha på kroppen vet jeg ikke, derfor har jeg ikke prøvd dette på klær.Anonymous poster hash: 2ae18...746
masekopp Skrevet 8. september 2014 #8 Skrevet 8. september 2014 Vanish flekkfjerner løser alle mine problemer.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå