Nilla Skrevet 6. juli 2004 #1 Skrevet 6. juli 2004 Hvordan greide Du å slutte å bite negler?? Jeg har bitt negler store deler av mitt liv, men har funnet ut at nå SKAL jeg slutte. (Skal gifte meg neste sommer, og selv om min kjære sier at det ikke er neglene det kommer an på (heldigvis!!) så syns jeg det kan være et greit mål å skulle slutte til da. Da har jeg et år på meg...) Har prøvd sånn Go'negl, men det resulterte bare i at jeg gikk rundt med en konstant dårlig smak i munnen... :oops:
Miss-X Skrevet 6. juli 2004 #2 Skrevet 6. juli 2004 Skjønner ikke at noen vil bite på neglene sine, synes det høres ekkelt ut :o
Nilla Skrevet 6. juli 2004 Forfatter #3 Skrevet 6. juli 2004 Ja, det er en trist sak, og det er jo ikke akkurat pent å se på heller... Det er derfor jeg vil slutte!
Imax Skrevet 6. juli 2004 #4 Skrevet 6. juli 2004 Er det ikke litt sånn som med røyking, at du må snu vanen? For det er jo psykisk avhengighet, ikke fysisk... Tenk på når du biter negler, hvorfor. Kanskje skrive det ned?
~sikka~ Skrevet 6. juli 2004 #5 Skrevet 6. juli 2004 Finn noe annet å tygge på for å avlede deg selv litt. Kjøp deg neglolje, håndkrem, neglforsterker og annet stæsj for hendene, fingrene og neglene. Når du begynner å bruke dette vil neglene dine begynne å se finere ut og du vil ikke ha lyst til å bite lenger. Bare bestem deg, og gjør det!! Lykke til :D
Gjest 1111 Skrevet 6. juli 2004 #6 Skrevet 6. juli 2004 Anbefaler deg å investere i manikyr. når neglene er pene og har kostet deg litt, så kan jeg love deg at du tenker deg om to ganger før du biter dem ned det hjalp for meg i alle fall, og nå har jeg ikke bitt negler på fire år.
Nilla Skrevet 6. juli 2004 Forfatter #7 Skrevet 6. juli 2004 Hmm, men det bør vel være litt negler for at det skal være noe å ta manikyr på....? Foreløpig er nesten avstanden fra toppen av neglene og opp til fingertuppene lenger enn lengden på selve neglene... (Litt overdrevet her da, men ikke langt unna..)
Nilla Skrevet 6. juli 2004 Forfatter #9 Skrevet 6. juli 2004 Bare midlertidig, til mine vokser ut mener du? Eller gi opp å spare ut mine egne og bare gå over til falske? Dersom det bare er midlertidig, sliter det ikke veldig på neglene? Har hørt at det ødelegger det øverste laget på neglene, og gjør at neglene blir skrøpeligere etterpå...?
Gjest 1111 Skrevet 6. juli 2004 #10 Skrevet 6. juli 2004 Jeg tenkte midlertidig, til neglene dine vokser ut og du kan manikyr på dem i stedet. er neglene dine velstelte og med neglelakk du har lagt litt penger i, syns i alle fall jeg at det er lettere å la være å bite. Nå er ikke jeg ekspert når det kommer til falske negler, så jeg vet ikke om de ødelegger det øverste laget som du sier. vil ikke tro det skader så mye hvis du bare skal ha det til neglene har vokst ut
Pusebaby Skrevet 6. juli 2004 #11 Skrevet 6. juli 2004 Tenk på hvor utrolig stygt og lite ladylike det egentlig er å sitte å bite negler... + pynt og stell litt med dem; fil og lakk sånn at du syns de ser lekre ut og at hendene dine blir mye penere med så flotte negler..da vil du kanskje tenke litt over før du biter igjen, Hjalp hvertfall meg:)
missfidget Skrevet 6. juli 2004 #12 Skrevet 6. juli 2004 Det er forferdlig vanskelig. Om du er instillte, så tror jeg du kan klarer det, men ellers ble det nok mislykket for det kreves så mye vilje. Det beste er å pleie hendene ofte, smøre de inn med tjuk krem, og kanskje massere en negle olje inne nå du sitte bare. Det hjelper hvis du er en type som biter uten å tenke på det en gang-det vil si helt ubevisst negelbiting...Body Shop selger handske som hjelpet kremen å trekke seg inn, de er godt å hå på i mens du sover. Kanskje kjøpe en gavekort for deg selv på en salong slik at du har en tidspunkt (mål) å se fram til, da kan du få en skikkelig manikyr etter en godt stund. Jeg har biter neglene siden jeg var 6 åring, aldri klarte virkelig å slutte, kanskje fordi jeg har slitet med andre ting og hadde ikke lyst å bruke krefter på det...En dag, kanskje... :-)
Alterna Skrevet 6. juli 2004 #13 Skrevet 6. juli 2004 Bare midlertidig, til mine vokser ut mener du? Eller gi opp å spare ut mine egne og bare gå over til falske? Dersom det bare er midlertidig, sliter det ikke veldig på neglene? Har hørt at det ødelegger det øverste laget på neglene, og gjør at neglene blir skrøpeligere etterpå...? Jeg vet om en type negler som heter Extreme, som ikke sliter på neglene i det hele tatt. Tror også acrylneglene som de fra Neglakademiet legger, ikke sliter på neglene. Det er vel bare å ringe og høre med de? Veldig pent med kunstnegler iallefall.
Crazee Skrevet 6. juli 2004 #14 Skrevet 6. juli 2004 Eg passa på å ha med meg negleklippar/-fil alltid, og med ein gong eg tok meg sjølv i å bita negler, filte eg den negla fin og jamn. Sakte men sikkert fekk dei litt lengde, etter kvart så pass lengde at det vart 'for mykje' å bita på. Kunne ikkje klippa dei korte på ei god stund, for då byrja eg bite igjen, men det gjekk over, og no bit eg ikkje meir. Ein biverknad er at eg vart vand med å ha lange negler...
Gjest Anonymous Skrevet 6. juli 2004 #15 Skrevet 6. juli 2004 Jeg har funnet ut at det ikke hjelper med Go'negl eller andre "smarte triks"... Det eneste som hjelper meg er at jeg bestemmer meg for å slutte. Jeg må ha lyst. Lyst til å ha lange negler, da slutter jeg. På dagen. Med èn gang jeg tar meg selv i å bite negler, tar jeg dem vekk. Det er ikke verre enn det... Men jeg må ha lyst nok til å ta en avgjørelse. Slik fungerer jo hele meg, så det er mulig det er annerledes for andre, dog.
Gjest Virvel Skrevet 6. juli 2004 #16 Skrevet 6. juli 2004 Hvordan greide Du å slutte å bite negler?? Jo det skal jeg si deg; jeg hadde hele 13 mm overbitt, så jeg hadde naturligvis kjeften full av ståltråd en lang periode. Da jeg først fikk på reggisen strammet tannlegen så godt til at jeg ikke klarte å tygge på bortimot to uker, og jeg levde på suppe og smertestillende. Da jeg omsider klarte å tygge igjen, var jeg kurert for neglebiting. Veldig effektivt altså!
Gjest Dodgy Lady Skrevet 6. juli 2004 #17 Skrevet 6. juli 2004 Hva med å falske negler? Det gjorde søstra mi, og hun slutta å bite etter det. Må vere gjort skikkelig, ikke sånne løsnegler man får for 15kr på -Nille. Selv slutta jeg etter noen uker på tur i Asia. Følte meg så skitten på henda at det ikke frista å sitte å gnage på neglene. Både jeg og venninda mi slutta faktisk
Tigerlily Skrevet 6. juli 2004 #18 Skrevet 6. juli 2004 jeg prøvde også å slutte å bite. prøvde mange rare ting for å slutte, men en dag så sluttet jeg helt av meg selv. biter litt av og til, men slutter så snart jeg tar meg i det. har ikke bitt negler på 5-6 år nå tror jeg. måter å slutte på: -ha en gummestrikk rundt håndleddet, og hver gang du vil bite/biter så drar du i den og slipper sånn at du får et bitte lite smekk. -tillat deg selv å la tennene gli langsmed neglen du har klart å spare (en millimeter er mer enn nok til å begynne med). ikke bit den av, men bare "kosetygg". du får samme følelsen på fingeren, men neglen forsvinner ikke.
Gjest gjest1 Skrevet 7. juli 2004 #19 Skrevet 7. juli 2004 Jeg tenkte NEI IKKE MER, og nå har jeg holdt opp i iallfall en måned
Gjest Dr. Negl Skrevet 8. juli 2004 #20 Skrevet 8. juli 2004 Jeg sier bare ikke fordøm narkomane som ikke klarer å slutte eller som begynner på igjen etter å ha vært rusfrie, når dere ser hvor vanskelig det kan være å slutte å bite negler. Jeg anbefaler en metode som bygger på å gjøre det gradvis. Punkt nr 1 er å stelle neglene dine så ofte som mulig. Krem gjør dem fuktige, og fuktighet gjør at neglene blir mykere og også vokser fortere. Punkt nr 2 er å bestemme deg for at en og en finger finger skal slippe unna. Slik får du delmål, og du merker framgang og har kontroll på at du ikke sprekker. Start med lillefinger på en hånd og arbeid deg bortover. Får du lyst til å bite, så velg en finger du ikke har kommet til og vær stolt av de du ikke har bitt. Bruk god tid underveis, dette er et langt prosjekt. En uke på hver finger før du utvider og du er kurert på 10 uker. Kan si at når du har klart en hånd, og bare biter på den andre får du kjempemotivasjon! Punkt nr 3 er å innse at du ikke kan gå fra nedbitte negler til lange negler. Spar først til en lengde som er kort, og sørg for å klippe og holde neglene nede. På den måten unngår du at de brekker, fliser seg eller på annen måte kan virke fristende og medføre en sprekk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå