Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Gjest LouiseD
Skrevet

Ser at det for ikke så lenge siden gikk en tråd om mystery shopping, men den ble for useriøs, så jeg lager en ny.

Er selv per i dag mystery shopper for tre ulike byrå. Og har nå søkt på et fjerde. For ordens skyld : jeg har vært i kontakt med alle de tre jeg per i dag tar oppdrag for, og avklart at det er ok at jeg er MS for flere. Dette er da også naturlig, da jeg ikke er "ansatt" på lik linje med faste ansatte, men er ansatt per oppdrag. Etter at oppdraget er utført, er også ansettelsesperioden avsluttet.

Men ettersom jeg ikke har kollegaer, tenkte jeg det kunne være kjekt å høre med andre kvinner hvordan de opplever å være mystery shopper. Er det byrå dere fraråder ? Har kun gode erfaringer med "mine". Noen innkjøringsproblemer i oppstarten ifh til utbetaling av lønn og utlegg, men dette har gått seg til etterhvert som byråene er blitt mer erfarne.

Hva slags type oppdrag får dere ? Er selv "godt voksen", og får vel oppdrag deretter : bil/prøvekjøring, bokhandel, skobutikker, klesbutikker, teleoperatører osv. Har en sønn som nærmer seg 18, og tenkte at dette kanskje kunne være en grei måte for han å spe på økonomien. Dere som er yngre, hvilke type oppdrag får dere ?

Så, til dere som er aktive MS'ere - hvordan er arbeidshverdagen deres ?

:herremann:

Videoannonse
Annonse
Gjest Missfixit
Skrevet

Hva er en mystery shopper? Ble nysgjerrig på dette

Gjest Missfixit
Skrevet

OK, googlet det. Dette så spennende ut.

Gjest LouiseD
Skrevet

Det å være MS er ikke noe du kan leve av,men det er absolutt en grei måte å tjene litt ekstra på. Jeg pleier som hovedregel å samkjøre det med andre ærende jeg har på samme sted, f eks et kjøpesenter. Ett ekstra pluss er jo at jeg får dekket reiseutgifter jeg uansett ville hatt :danse: I begynnelser vil du nok føle at det går med mye tid ifh til lønn, men etterhvert blir du såpass dreven at du effektiviserer observasjonene og besvarelsene, samt at du velger de som faktisk interesserer deg. Noen mnd har jeg ti oppdrag, og kan tjene ca kr 2000,- , neste mnd er det kanskje bare tre oppdrag, og lønnen tilsvarende lavere. Ettersom jeg bor i en storby, er det nok også flere MS'er her, så poplulære oppdrag, f eks de som inkl kafebesøk, går raskt. Bor du på et mindre sted, vil det nok være muligheter for hyppigere oppdrag.

Uansett , den beste innstillingen er at dette er noe du gjør fordi du mener at kundebehandling er viktig, er god til å "late som" uten å bli gjennomskuet, evner å observere og huske det som skjer/blir sagt, og klarer å formidle dette på en skriftlig god og gjennomtenkt måte. Jobben din er IKKE å kritisere, men å se både det positive og evnt mindre positive og formidle dette til oppdragsgiver på en måte som er konstruktiv og åpner opp for muligheten til bedring. Og husk - møter du på en god og kundevennlig selger - SKRIV DET !!! Gi skryt , fortell hvorfor denne selgeren ga deg den gode opplevelsen. Det er minst like viktig som å påpeke det som ikke er bra !!! :Nikke:

Lykke til !!! :nigo:

  • Liker 1
Skrevet

Hvilke byråer jobber du for?

Gjest LouiseD
Skrevet

Hvilke byråer jobber du for?

SeeYou, Daymaker og Ipsos MMI . Alle veldig ryddige.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...