Alterna Skrevet 21. juni 2004 #1 Skrevet 21. juni 2004 Jeg hørte om en som vant en konkurranse der han vant virum til USA for ti år. Det er vel ikke mulig, må vel være bare sprøyt??
Gjest Poirot Skrevet 21. juni 2004 #2 Skrevet 21. juni 2004 Sikker på at det ikke var green card trekning? Dette er isåfall helt vanlig.
Gjest Poirot Skrevet 21. juni 2004 #4 Skrevet 21. juni 2004 Hva er det for noe? Green card gir deg lovlig opphold og arbeidstillatelse i USA, uten å være gift med en amerikaner eller være født i landet. USA setter av X antall plasser til innvandrere hvert år. Man søker, og så er det et stort lotteri, for at det skal bli likt for alle.
Alterna Skrevet 21. juni 2004 Forfatter #5 Skrevet 21. juni 2004 Åh, hvordan foregår det? Ingen kriminelle eller noe som kan være med på det da. Men om en har oppholdstillatelse og jobbtillatelse, så er en vel ikke sikra jobb eller noe der? jeg tenker på om en ikke har jobb der, hva skal man gjøre der da?
Gjest Poirot Skrevet 21. juni 2004 #6 Skrevet 21. juni 2004 Åh, hvordan foregår det? Ingen kriminelle eller noe som kan være med på det da. Men om en har oppholdstillatelse og jobbtillatelse, så er en vel ikke sikra jobb eller noe der? jeg tenker på om en ikke har jobb der, hva skal man gjøre der da? Vet ikke så mye om det. Nei, man er ikke sikret jobb. Men det hender jo at man skaffer seg det på egenhånd. Jeg kjenner eks en som er blitt advokat.
Alterna Skrevet 21. juni 2004 Forfatter #7 Skrevet 21. juni 2004 Så eksen din fikk greencard der, og ble advokat der? Så kult da!
Litago Skrevet 21. juni 2004 #8 Skrevet 21. juni 2004 Her er litt mer info hvis du er interessert. Hvis du får green card på denne måten kan du fritt søke jobber i USA. Du gjør det på samme måte som i Norge, - søker på annonser, oppsøker bedrifter eller tar kontakt med en rekrutterer. :-)
Alterna Skrevet 22. juni 2004 Forfatter #9 Skrevet 22. juni 2004 Hva om de som søker får visum, og de er gifte? og de som er gift med dem ikke har søkt på det der? Det der syntes jeg var så rart...
Kelsey Skrevet 22. juni 2004 #10 Skrevet 22. juni 2004 Det går også an og få visum som gjelder for ti år. Men det får man ikke gjennom noe lotteri, det må man søke om på vanlig måte. Kanskje det er det og green card lotteriet som har blitt blandet sammen?
Alterna Skrevet 22. juni 2004 Forfatter #11 Skrevet 22. juni 2004 Så en må søke for å få visum i ti år, ikke gjennom sånt lotteri-opplegg? Hm... Bare lurer. Ikke at jeg har tenkt å gjort det selv, men kjenner noen som har gjort det. Skjønner bare ikke hvorfor folk gjør det, når de ikke har jobb der. Hvor lang tid tar en sånn søknad da?
Gjest Poirot Skrevet 22. juni 2004 #12 Skrevet 22. juni 2004 Så eksen din fikk greencard der' date=' og ble advokat der? Så kult da![/quote'] Nei, det var ikke eksen. (Mente for eksempel)
Litago Skrevet 22. juni 2004 #13 Skrevet 22. juni 2004 Så en må søke for å få visum i ti år' date=' ikke gjennom sånt lotteri-opplegg? Hm... Bare lurer. Ikke at jeg har tenkt å gjort det selv, men kjenner noen som har gjort det. Skjønner bare ikke hvorfor folk gjør det, når de ikke har jobb der. Hvor lang tid tar en sånn søknad da?[/quote'] Her er enda litt mer informasjon om ulike visaprogram. Jeg er ikke noe ekspert på dette, men veldig mange får midlertidig arbeidstillatelse (varighet noen år) etter endt utdannelse her. Ektefeller av de som får slik visa får oppholdstillatelse, men ikke alltid arbeidstillatelse. Ved green card får også ektefelle arbeidstillatelse. Hvis du får jobb i et amerikansk selskap før du reiser til USA så vil vanligvis arbeidsgiver søke om arbeidstillatelse for deg. Tror heller ikke her at ektefelle automoatisk får arbeidstillatelse. Du kan også søke selv om arbeids og oppholdstillatelse, men jeg tror du trenger en form for sponsor. Ihvertfall så trengte du det før. De amerikanske myndighetene bruker nå veldig lang tid på å behandle slike saker. De har nemlig omorganisert de deparmentent som jobber med slike saker siden det smalt i NY samt laget masse nye regler, og det offentliges kvern maler veldig saaaaakte. Håper disse linkene kan hjelpe deg! Som du skjønner er det mange ulike former for arbeidstillatelse i USA.
waco Skrevet 22. juni 2004 #14 Skrevet 22. juni 2004 Alterna...du veit...livet er jo bare et eneste stort lotteri... Den plass du har her i livet skyldes at du er den heldige utvalgte når gud utdelte liv her på jorden.... Ta f eks sannsynligheten for og bli rik, - den er jo like stor som å vinne i lotteriene..... Waco
Alterna Skrevet 23. juni 2004 Forfatter #15 Skrevet 23. juni 2004 Alterna...du veit...livet er jo bare et eneste stort lotteri... Den plass du har her i livet skyldes at du er den heldige utvalgte når gud utdelte liv her på jorden.... Ta f eks sannsynligheten for og bli rik, - den er jo like stor som å vinne i lotteriene..... Waco Waco.... du veit... Om du leser litt lengre oppe, så får du med deg at jeg ikke la inn dette innlegget for å finne ut om dette sprøytet for min egen skyld. Jeg har aldri kunne tenkt meg å flytte dit, har ikke så stor tro på at ting er noe bedre der enn her hjemme. Dessuten... Hva vet vel du om jeg er rik eller ikke... En ide å kanskje lese gjennom ting før en komme med sine "kloke" ord?
waco Skrevet 23. juni 2004 #16 Skrevet 23. juni 2004 Alterna...jeg bare forklarte deg grunnen til at vi har lotterier i usa... både oppholdstillatelse og rikdom spilles det om. Waco
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå