Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Heisann!

Av forskjellige grunner vurderer jeg å kjøpe meg pc. Holde en knapp på bærbar, men det spørs hvor mye jeg vil få bruk for den i sammenheng med skole/studier (men det vet jeg ikke før til høsten).

Er noen merker bedre enn andre? Spesielle ting jeg bør tenke på? Vil det være smart å kjøpe brukt? Er en bærbar dyrere enn en vanlig pc?

Takk!

Julie.

Videoannonse
Annonse
Gjest Ethereal
Skrevet

Jeg har bærbar MAC gjennom jobben, og elsker den. Jeg har aldri savnet å ha stasjonær PC etter at jeg fikk denne, og prøver å overtale sambo til å kjøpe bærbar han også.

Det er litt dyrere enn stasjonære PCer, hvor mye vet jeg ikke.

Skrevet

Vel, spesielle ting du kan tenke på er hva du hovedsaklig skal bruke den bærbare til. Svaret her legger grunnlag for hvilken prosessor laptoppen bør ha, og, om du kommer best utav det med PC eller Mac.

Det ville ikke være smart å kjøpe brukt, om, den brukte laptoppen er mer enn 1 år gammel. Dette fordi det koster mye mer å oppgradere den, om enn umulig i enkelte situasjoner. Kjøp ny, men laptopper er generelt dyrere enn stasjonære Pc'er og Mac'er.

Så når du kjøper laptop, bare husk at det er nesten som å kjøpe en bil, hehe, i den forstand at den synker fortere i verdi for deg (ikke bruksverdi) enn en stasjonær ville gjort.

Skrevet

Den vil bli brukt til skolearbeid, surfing, nedlasting av musikk (og muligens filmer) og brenning av cd'er regner jeg med.

Til høsten begynner jeg på skole som ligger et sykke unna, har tenkt å pendle med tog daglig (ca 1 1/2 t en vei) og da tenkte jeg det kunne vært praktisk med en bærbar.

Ethereal; hvor mye koster en MAC ca?

Julie.

Gjest Ethereal
Skrevet

Du kan sjekke priser hos Apple Norge:

http://store.apple.com/Apple/WebObjects/nostore/

Jeg har en liten iBook, men ville kjøpt en større utgave hvis jeg selv fikk bestemme. Men det blir ikke mer PC her i gården; operativsystemet er mye mer stabilt (OS X) og jeg har aldri hatt virusproblemer. Min maskin er det ikke CD-brenner eller DVD-spiller på, det ville jeg også hatt med.

Skrevet

Hvis du skal bruke pc'en i forbindelse med skolen, sjekk hvordan du kan koble deg til før du kjøper en. Hvis nettverket på skolen er utformet mest for Windows, kan det være at du får problemer med å koble deg til nettverket mec pc'en din. Men det er ikke umulig å få mac og windows til å snakke sammen, så det er ikke sikkert at det blir noe problem.

Mitt inntrykk er at du får en bra stasjonær, inkludert bra skjerm, tastatur og mus til prisen av en halvparten så bra bærbar. Vet ikke om det er noen prisforskjell mellom PC og Mac når det gjelder bærbart, men det er det når det gjelder stasjonære pc'er.

Dell lager bra bærbare, muligens også Toshiba. Ville styrt unna Fujitsu-Siemens. Men hvis jeg skulle hatt en bærbar nå, så hadde det blitt Acers Ferrari-laptop.... Bra spec, og utrolig kul!

(Og ikke sinnsykt dyr heller.) (Bare litt dyr.)

Catzy

Skrevet

Hei igjen!

Har sett på Acer Ferrari, den var lekker ja, men litt for dyr.

Skal sende mail til skolen og høre om det er mulig å koble opp pc der.

Noen har erf. med HP Pavilion?

Julie

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...