Gå til innhold

cipralex og kaffe


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei!

Gått på cipralex mot depresjon i en uke. Føler meg sløv og trøtt. Har også rare tanker. Må drikke to kopper kaffe for å våkne. Blr man unngå kaffe og cipralex

sammen?

Takker for alle innspill :)

Anonymous poster hash: 1a447...11a

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg forstår ikke helt hvorfor kaffe skulle være gale å drikke.

Drikker du kaffe til vanlig eller måtte du ty til det for å holde deg våken?

Men for å svare på spm. Så er det ikke farlig, for da hadde jeg lagt tyn an selv.

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Hei! Drukket mye kaffe tidligere men leste på nettet og i pakn.vedl. (tror jeg) at man skal være forsiktig med cipralex og kaffe.

samt alkohol. Jeg er ofte trøtt og forsvinner inn i en drømmelignende tilstand/sløv som gjør at jeg helst vil sove. Ganske slitsomt da jeg selvsagt ikke ønsker dette. Drikker derfor mye kaffe. Men ble i tvil siden dette ikke skal være så bra.

Takker for innspill!

Anonymous poster hash: 1a447...11a

Gjest Vevila
Skrevet

Mulig det øker angstnivået? Jeg har i allefall alltid drukket kaffe på alle slags lykkepiller :laugh:

AnonymBruker
Skrevet

Hvor mye drikker du pr dag ?

Tok en øl hos min far og ble lett susete. Tror det var pga cipralexen. :)

Anonymous poster hash: 1a447...11a

Skrevet

Jeg bruker selv Effexor, vet at det ikke er helt det samme som Cipralex, men regner med at det er i forhold til at virkningen på medisinen blir større pga koffein. Dette kan føre til bivirkninger. Jeg har slitt med dette problemet lenge, jeg får rett og slett veldig lett koffeinsjokk. Det eneste som fungerer da er å spise, helst noe som øker blodsukkeret. Jeg fikk aldri koffeinsjokk før jeg begynte på antidepressiva og nå kan jeg få det etter 2 kopper kaffe (drukket innen en halvtime).

Men ikke alle får denne bivirkningen, men kan være verdt å merke seg!:)

AnonymBruker
Skrevet

Koffeinsjokk?

Jeg drikker ca 3 kopper på dagen.

Anonymous poster hash: 1a447...11a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...