me84 Skrevet 29. januar 2014 #1 Skrevet 29. januar 2014 Jeg har vært sykemeldt siden slutten av nov. pga en form for utbrendthet (sliten,hodepine,angst,trøtthet osv) Jeg har fungert bedre nå som jeg har jobbet annenhver dag. Når vil sjefen ha en samtale pga nav skal ha noen papirer fra hun. Hva går en sånn samtale ut på ? Hun er av typen som gjerne vil at jeg skal fortelle alt hva som er årsaken til sm og jeg føler meg presset til å jobbe mer,noe jeg ikke føler meg helt klar for men er så usikker på hva jeg skal si til hun. Har uansett sagt opp jobben fordi den ikke er riktig for meg så føler ikke det er så mye mer å gjøre egentlig. Noen innspill ? Kommer nav og evt legen til å kreve videre oppfølgingsmøter med med og sjefen når jeg er sm 50% og har sagt opp ?
AnonymBruker Skrevet 29. januar 2014 #2 Skrevet 29. januar 2014 Har du sagt opp har du ikke rett på noe penger... Anonymous poster hash: a8977...77d
me84 Skrevet 29. januar 2014 Forfatter #3 Skrevet 29. januar 2014 Har du sagt opp har du ikke rett på noe penger... Anonymous poster hash: a8977...77d hva mener du med det ?
Stormborn Skrevet 29. januar 2014 #4 Skrevet 29. januar 2014 Du må fortsatt møte opp for at NAV skal få sitt eller så får arbeidsplassen din bot på over 5000 kr. Regner med de trekker det fra lønna di om de ikke får det de trenger fordi du ikke gidder å møte opp...
me84 Skrevet 29. januar 2014 Forfatter #5 Skrevet 29. januar 2014 Du må fortsatt møte opp for at NAV skal få sitt eller så får arbeidsplassen din bot på over 5000 kr. Regner med de trekker det fra lønna di om de ikke får det de trenger fordi du ikke gidder å møte opp... Jeg har da aldri ment å ikke møte opp.Bare lurer på hvordan en sånn samtale foregår.Hva de spør om evt. Og om de bruker tid på det når jeg alikevel skal slutte i den jobben.
Stormborn Skrevet 29. januar 2014 #6 Skrevet 29. januar 2014 Jeg har da aldri ment å ikke møte opp.Bare lurer på hvordan en sånn samtale foregår.Hva de spør om evt. Og om de bruker tid på det når jeg alikevel skal slutte i den jobben. Ah, oki... Forsto det sånn som at du ikke tenkte å møte opp siden du har sagt opp! Normalt er det bare snakk om deg og noe om sykdommen, men ikke mye. Mer av type "Hva kan gjøres for å få deg fortere tilbake?" og lignende. Ikke egentlig relevant i og med at du har sagt opp, men det må nok gjøres for det
Gjest Blondie65 Skrevet 29. januar 2014 #7 Skrevet 29. januar 2014 Møtet er obligatorisk for deg og arbeidsgiver og skal kartlegge - ikke hva som feiler deg og hvorfor du er syk - men hva du kan jobbe med og hvor mye. Dette kan virke irrelevant når du har sagt deg opp, men det må gjennomføres likevel. Fokuser på dette - også når du føler at sjefen graver der hun ikke skal grave.
AnonymBruker Skrevet 29. januar 2014 #9 Skrevet 29. januar 2014 Hvorfor i all verden har du sagt opp??? Da mister du alle rettigheter. Hvem vil ansette en notorisk sykemeldt arbeidstaker som ikke klarer å jobbe? Ikke mitt firma ihvertfall. Anonymous poster hash: e2667...3ec
me84 Skrevet 29. januar 2014 Forfatter #10 Skrevet 29. januar 2014 Fordi jeg skal flytte.og søke ny jobb der.notorisk sykemeldt ?Fordi at ?
me84 Skrevet 29. januar 2014 Forfatter #11 Skrevet 29. januar 2014 Er "bare" sykemeldt 50% så jeg jobber så mye jeg klarer for øyeblikket.
Yesterday Skrevet 29. januar 2014 #12 Skrevet 29. januar 2014 (endret) Jeg var i samme situasjon, var utbrent og ville flytte. Fastlegen anbefalte meg å si opp jobben (noe jeg ville), jeg vantrivdes uansett så jeg sa opp. Skulle egentlig hatt en slik samtale men sjefen informerte NAV om at jeg hadde sagt opp så da ble det avlyst. Be din sjef om å gjøre det samme? Jeg forble sykemeldt ut oppsigelsestiden og noen få uker til. Man mister ikke sykepenger av å si opp jobben, det skulle tatt seg ut om man gjorde det når jobben er skylden til sykemeldingen. Helsa er viktig å ta vare på! Kravet er kun at man har jobbet i 4 uker før man ble sykemeldt. Man kan være vikar eller tilkalligsvikar, og selv om kontrakten går ut mens man er sykemeldt (skjedde meg i fjor når jeg var sykemeldt pga bekkenløsning) så får man videre sykepenger om det trengs. Jeg fikk det. En annen ting TS, om du ikke får deg en annen jobb til når du er frisk så få en legeerklæring (fra din nåværende fastlege som kjenner deg, ikke den du flytter til) på at du måtte si opp pga helsa og lever den til NAV samtidig som du søker om dagpenger. Da blir du ikke straffet med 8 uker uten dagpenger fordi du sa opp jobben. Jeg hadde en slik legeerklæring da jeg ikke fikk meg jobb med en gang, gikk bare godt! Ikke bry deg om de som kritiserer deg pga syk, de har aldri vært i dine og mine sko, og har null peiling på hva de snakker om God bedring! Endret 29. januar 2014 av Yesterday 1
me84 Skrevet 30. januar 2014 Forfatter #13 Skrevet 30. januar 2014 Takk for svar til du som skrev sist her 😊 godt når noen forstår .
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå