Gå til innhold

Ebeltoft kurcenter


Fremhevede innlegg

Gjest tusjen
Skrevet

Heisan, er det noen som har kjennskap til Ebeltoft kurcenter? Jeg har lest litt på internett og også sett litt på TV2. Er det noen som vet om det er mulig å få dekket noe eller hele oppholdet? Er det noen som har vært der som kunne tenke seg å dele noen erfaringer med meg? Jeg blir takknemlig for alle svar.. :wink: Hilsen tusjen

Videoannonse
Annonse
Gjest Poirot
Skrevet

Veldig få får det dekket, men det er verdt å søke. Bør da gjøres i samarbeid med fastlegen din.

Gjest tusjen
Skrevet

Takk for raskt svar, kjempehyggelig. Jeg skal gjøre ett forsøk med fastlegen min.. hilsen tusjen

Skrevet

Har en venninne som er der nå. Det er visst kjempeflott der nede. Mener du må ha BMI over 40 (eller var det 50?) for å få dekket oppholdet, og selv da er det ikke alle helseregioner som dekker det.

Min venninne betaler i overkant av 30 000 for 10 uker og regner ikke med å få det igjen...

Gjest tusjen
Skrevet

Jeg synes slike ting burde vært gratis. :wink:

  • 3 år senere...
Gjest "Kursist"
Skrevet

Heisann.

Jeg er i min 6 uke som kursist (heter det her i danmark) på Ebeltoft kurcenter. Må bare svare deg etter jeg leste innlegget. Det er bare et helt herlig sted å være. fantastiske trenere, veiledere og psykoterapeuter, herlige folk med det samme problemet som en selv og masse god mat :-)

Det er flere muligheter nå til å ta kortere og lengre opphold, så jeg kan anbefale deg å ta kontakt med de og snakke med de.

Det er nok ikke midler for å dekke oppholdet her, men alltid verdt et forsøk å prøve, jeg skal iallefall forsøke når jeg kommer tilbake.

Reiser hjem om en uke og gruer meg veldig:-(

Vel, lykke lykke til og ta en telefon til de, du vil få et opplegg man kan leve med hjemme

kvinne 40

Skrevet

De som tilhører helse sør/øst kan be om henvisning til NIMI Helgelandsmoen som kan sammenlignes med Ebeltoft. De andre helseregionene har også sentre innen samme sjanger.

  • 2 år senere...
Skrevet

Du har Nimi Helgelandsmoen, der var jeg 14 uker og gikk ned 20 kilo på 14 uker, men det var blodslit og ikke noe ferie opphold, dog det var en Andel på 2500 kroner så var det verdt å være der.

Selv om helsa er så som så nå så har man lært mye av å være der og hva som kreves for og gå ned i vekt, så jeg vil absolutt anbefale www.Nimi.no

Fordi jeg strever en del selv skal jeg muligens til Ebeltoft en periode for og komme i gang igjen med det vi lærte på Nimi.

Det er lettere sammen med andre som er i samme situasjon enn og gjøre alt selv helt alene.

Derfor anbefaler jeg alle ett opphold enten på Nimi Ringerike/Helgelandsmoen eller på Ebeltoft hvis man kan ta seg råd til det er det bedre det enn og gå for seg selv og slite.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...