gladejenta Skrevet 2. januar 2014 #1 Skrevet 2. januar 2014 Fyttirakkern som det svir og klør i hodebunnen min! Spesielt etter dusj med vått hår, men også ellers. Jeg vet ikke om jeg har hodebunnspsoriasis, fordi jeg har ikke lagt merke til noe spesiell flassing/avskalling. Til vanlig er jeg allergisk mot nesten alt av såpe/sjampo/balsam, men fant en dusjolje jeg tåler, og beibisjampo. Balsam bruker jeg av og til når håret blir for flokete. Men den allergien går veldig på huden, da den gir meg sår og røde hevede flekker, og går helt bort når jeg bruker produkter jeg tåler. Hodebunnen er forjævelig når jeg dusjer uten å bruke sjampo og såpe også, så jeg tror ikke det er det. Det er ikke sls eller parfymeallergi jeg har, de greiene tåler jeg fint. Finns det noe bra legen kan gjøre for hodebunnen min? Hva skal jeg gjøre med det her? Det er jo ikke levbart.
AnonymBruker Skrevet 2. januar 2014 #3 Skrevet 2. januar 2014 Prøv deg med en olje som du IKKE kjøper på apoteket du! Har man sår og slik i hodebunnen bør du prøve å unngå kjemikaler. Forsøk kaldpresset jojobaolje (kan kjøpes på naturkosmetikk.no) Ikke parfymerte shampooer med såpe. Skyll godt, og FØN håret tørt etterpå! Drikk nok vann (det har påvirkning på huden ja) og ta tilskudd av omega 3! ... Hilsen psoriatiker. Anonymous poster hash: 39ccc...676
Miss Lucky Skrevet 2. januar 2014 #4 Skrevet 2. januar 2014 Jeg prøvde i mange år alt av oljer, shampoer og "vidunderkremer" uten at noe hadde noe effekt. Fikk etterhvert medisinen Betnovat av lege, og det tok "knekken" på hele psoriasisen. Det begynner å blomstrer opp igjen en gang eller to i året, men forsvinner igjen etter 2-3 dager med medisin.
gladejenta Skrevet 2. januar 2014 Forfatter #5 Skrevet 2. januar 2014 Jeg er veldig usikker på om det faktisk er psoriasis jeg har da, men etter å ha lest det jeg har googla meg fram til så er det nok mest sansynlig. Har det ikke andre steder på kroppen da. Men jeg flasser ikke heller. Men gurimalla så vondt det gjør, klør og svir.
AnonymBruker Skrevet 2. januar 2014 #6 Skrevet 2. januar 2014 Jeg er veldig usikker på om det faktisk er psoriasis jeg har da, men etter å ha lest det jeg har googla meg fram til så er det nok mest sansynlig. Har det ikke andre steder på kroppen da. Men jeg flasser ikke heller. Men gurimalla så vondt det gjør, klør og svir. Men så gå til lege da. Jeg har hodebunnspsoriasis og må bruke Diprosalic som jeg får resept på av legen. Hos meg forsvinner det ikke, men det kan bli bedre om jeg er flink å bruke linimentet morgen og kveld. Anonymous poster hash: b79f1...ca7
AnonymBruker Skrevet 2. januar 2014 #7 Skrevet 2. januar 2014 Prøv deg med en olje som du IKKE kjøper på apoteket du! Har man sår og slik i hodebunnen bør du prøve å unngå kjemikaler. Forsøk kaldpresset jojobaolje (kan kjøpes på naturkosmetikk.no) Ikke parfymerte shampooer med såpe. Skyll godt, og FØN håret tørt etterpå! Drikk nok vann (det har påvirkning på huden ja) og ta tilskudd av omega 3! ... Hilsen psoriatiker. Anonymous poster hash: 39ccc...676 Hvorfor skal man føne håret tørt? Jeg kan se at det kan være greit å ikke gå lenge med vått hår slik at hodebunnen ikke får luft, men samtidig så vil det vel irritere å blåse varm luft på? Anonymous poster hash: b79f1...ca7
AnonymBruker Skrevet 2. januar 2014 #8 Skrevet 2. januar 2014 Det kan også være sopp. Seboreisk dermatitt. Ta en tur til legen, han eller hun kan forhåpentligvis hjelpe deg Anonymous poster hash: c6794...6be
gladejenta Skrevet 3. januar 2014 Forfatter #9 Skrevet 3. januar 2014 Tusen takk for svar folkens! Får håpe det finnes en løsning på problemet. Er litt skeptisk på å gå til legen, siden jeg har vært der for det samme før og ikke fikk hjelp. Legen gikk bare ut i fra at det var en allergi og sa at jeg skulle slutte å vaske meg med såper, også sendte hun meg hjem.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå