AnonymBruker Skrevet 18. november 2013 #1 Skrevet 18. november 2013 Ca et halvt års tid har jeg hatt en litt sår tunge. Den er ikke vanlig glatt men er litt rifter på den ser det ut til. Og hver gang jeg spiser/drikker noe salt eller surt så svir det mye på tunga. Noen som vet hva det kan være? Jeg har googlet litt selv og mest sannsynlig er det noe vitaminmangel. Jeg har masse matallergier så kan godt hende det er noe jeg mangler. Er mye sliten og trøtt. Anonymous poster hash: 32da9...2e1
Gjest ghej75 Skrevet 18. november 2013 #2 Skrevet 18. november 2013 Jeg får sår tunge når jeg spiser usunt, særlig mye sukker. Spiser du variert og holder deg konsekvent unna det du er allergisk mot?
AnonymBruker Skrevet 18. november 2013 #3 Skrevet 18. november 2013 Jeg får sår tunge når jeg spiser usunt, særlig mye sukker. Spiser du variert og holder deg konsekvent unna det du er allergisk mot? Jeg er kanskje ikke flink nok til å holde meg unna laktose/hvetemel/egg som jeg skal. Spiser mye sukker ja, skal prøve å kutte ned og se om det blir bedre. Men spiser masse grønnsaker og frukt hver dag så skjønner ikke helt hva jeg evt skulle mangle av vitaminer/mineraler. Var ikke sånn før jeg fikk disse matallergiene. Anonymous poster hash: 32da9...2e1
Gjest iGirl Skrevet 18. november 2013 #4 Skrevet 18. november 2013 Ca et halvt års tid har jeg hatt en litt sår tunge. Den er ikke vanlig glatt men er litt rifter på den ser det ut til. Og hver gang jeg spiser/drikker noe salt eller surt så svir det mye på tunga. Noen som vet hva det kan være? Jeg har googlet litt selv og mest sannsynlig er det noe vitaminmangel. Jeg har masse matallergier så kan godt hende det er noe jeg mangler. Er mye sliten og trøtt. Anonymous poster hash: 32da9...2e1 Bruker du noen form for inhalator ? Astmamedisin f eks ?
AnonymBruker Skrevet 19. november 2013 #5 Skrevet 19. november 2013 Bruker du noen form for inhalator ? Astmamedisin f eks ? Ja, ventoline astmainhalator... Kan den gi sånne bivirkninger? Anonymous poster hash: 32da9...2e1
Gjest iGirl Skrevet 19. november 2013 #6 Skrevet 19. november 2013 Ja, ventoline astmainhalator... Kan den gi sånne bivirkninger? Anonymous poster hash: 32da9...2e1 Det ante meg. Ja, den kan gi sår tunge. Det hjelper å skylle med vann etter bruk.
AnonymBruker Skrevet 19. november 2013 #7 Skrevet 19. november 2013 Det ante meg. Ja, den kan gi sår tunge. Det hjelper å skylle med vann etter bruk. Flott, takk! Anonymous poster hash: 32da9...2e1
Version 2.0 Skrevet 19. november 2013 #8 Skrevet 19. november 2013 Jeg hadde mye sår tunge før, men så spiste jeg også svært usunt. Har ikke hatt dette problemet i år, siden jeg la om livsstilen min en god del. Høres for øvrig ut som du har fått svaret ditt. Det er veldig viktig å skylle munnen med vann etter bruk av inhalasjoner.
Gjest iGirl Skrevet 19. november 2013 #9 Skrevet 19. november 2013 Jeg hadde mye sår tunge før, men så spiste jeg også svært usunt. Har ikke hatt dette problemet i år, siden jeg la om livsstilen min en god del. Høres for øvrig ut som du har fått svaret ditt. Det er veldig viktig å skylle munnen med vann etter bruk av inhalasjoner. Det er ikke alle som trenger å skylle etter Ventoline. Den vil ikke gi sopp som slik som for eksempel Seretide kan gjøre. Noen får derimot problemer med sår på tungen og i munnen ellers av Ventoline, og da vil det hjelpe å skylle munnen etter bruk.
Version 2.0 Skrevet 19. november 2013 #10 Skrevet 19. november 2013 Det er ikke alle som trenger å skylle etter Ventoline. Den vil ikke gi sopp som slik som for eksempel Seretide kan gjøre. Noen får derimot problemer med sår på tungen og i munnen ellers av Ventoline, og da vil det hjelpe å skylle munnen etter bruk. Det er anbefalt å skylle munnen etter alle slags inhalasjonsmedisiner, så selv om ikke alle medisinsk sett trenger å gjøre det, så skader det absolutt ikke å drikke litt vann etterpå eller skylle munnen.
Gjest iGirl Skrevet 19. november 2013 #11 Skrevet 19. november 2013 (endret) Det er anbefalt å skylle munnen etter alle slags inhalasjonsmedisiner, så selv om ikke alle medisinsk sett trenger å gjøre det, så skader det absolutt ikke å drikke litt vann etterpå eller skylle munnen. Enig ! (edit: legger til at Ventoline også brukes som anfallsmedisin, og at man derfor ikke alltid har væske tilgjengelig ved bruk. Man burde selvsagt skylle dersom man har vann tilgjengelig) Endret 19. november 2013 av iGirl 1
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå