MarianneE Skrevet 7. november 2013 #1 Skrevet 7. november 2013 Jeg har innsett at jeg ikke har en oppskrift på en sjokoladekake som er skikkelig god, du vet... den som får tenna til å løpe i vann. Har du en slik oppskrift, og vil du dele den med deg?
Samulita Skrevet 7. november 2013 #2 Skrevet 7. november 2013 Denne kaller vi nå bare for "kaka" (med skumle undertoner): http://www.hegemor.com/2012/01/livsfarlig-sjokoladekake-uten-hvetemel.html Den er virkelig livsfarlig! Ikke la deg lure av at den ikke har mel i seg! Når det er en spesiell anledning lager Devil's Food Cake. Oppskrift finner du på detsoteliv.no.
Gjest Doh Skrevet 7. november 2013 #3 Skrevet 7. november 2013 Denne er kjempegod! http://www.passionforbaking.com/blog/2011/08/03/vintage-cake/ Bruker halv oppskrift på frostingene da, syns det blir litt mye ellers. Den som heter chocolate passion på http://www.detsoteliv.no er også innmari god! Fikk dessverre ikke lenket direkte til oppskrifta.
AnonymBruker Skrevet 7. november 2013 #4 Skrevet 7. november 2013 Helt ærlig, og dette kommer fra en som har bodd i Paris og Wien og Roma: Toros Brownie-pose. Den er uslåelig og kan vareres på uttallige vis. Anonymous poster hash: 762ae...960 1
Brunhilde Skrevet 8. november 2013 #5 Skrevet 8. november 2013 Denne kaller vi nå bare for "kaka" (med skumle undertoner): http://www.hegemor.com/2012/01/livsfarlig-sjokoladekake-uten-hvetemel.html Den er virkelig livsfarlig! Ikke la deg lure av at den ikke har mel i seg! Når det er en spesiell anledning lager Devil's Food Cake. Oppskrift finner du på detsoteliv.no. Den så livsfarlig god ut, og jeg vet akkurat når jeg skal bake den!
MarianneE Skrevet 8. november 2013 Forfatter #6 Skrevet 8. november 2013 Kake uten hvetemel ser jeg på som en fordel siden jeg har glutenallergi.
Gjest Belle âme Skrevet 8. november 2013 #7 Skrevet 8. november 2013 Det var ein bløtkake med sjokoaldeglasur elns utenpå, kunne spist meg ihjel om det var uendelig av den
Lea2 Skrevet 8. november 2013 #8 Skrevet 8. november 2013 Tropisk aroma. Den blir ikke så søt som vanlig sjokoladekake ettersom den har en krydderbunn.
Alvina Skrevet 8. november 2013 #9 Skrevet 8. november 2013 Skal finne oppskrift, det vil si be en venninne om hennes, men sjokoladekaker topper seg gjerne, den ene bedre enn den andre. Har ikke smakt alle sjokoladekakene jeg har bakt til loppemarkeder osv, selv om jeg trakk lodd vant jeg ikke. Liker sjokoladekaker som enten har en konfektaktig konstens eller med masse sjokookoladesmak, og dynket i konjakk, søtt og helt sjokolade.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå