Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Gjest celine
Skrevet

:fy: I tillegg til at barnehageprisen øker for de dårligst stilte, samt at ordningen med stønad til barnetilsyn for enslige forsørgere forsvinner, får de rikeste også betydelig mer skattelette :murvegg: :

http://www.dn.no/forsiden/article223922.ece

Blir en slags omvendt Robin Hood - politikk; Ta fra de fattige og gi til de rike....

:sinna: Celine :sinna:

Videoannonse
Annonse
Gjest gjest1
Skrevet

Ein kan lure på kva dei driv med, desse politikarane.... :riste:

Gjest Anonymous
Skrevet

Man kan jo se det på en annen måte også; at 500 kr utgjør en større andel av lønna til en lavtlønnet enn 13500 kr gjør av lønna til en som tjener masse, altså har den lavtlønte fått størst prosemntvis lettelse.

Gjest celine
Skrevet
Man kan jo se det på en annen måte også; at 500 kr utgjør en større andel av lønna til en lavtlønnet enn 13500 kr gjør av lønna til en som tjener masse, altså har den lavtlønte fått størst prosemntvis lettelse.

...men har MYE mindre til livsnødvendigheter fra før, enn en som tjener masse.....

Med tanke på både barnehageprisen og reduksjon/bortfall av andre støtteordninger, vil nok nettosummen bli til de mest velståendes fordel likevel... :-?

Trenden er klar, den.. Vi skaper oss et samfunn med mange fattige, og det burde strengt tatt ikke være nødvendig, så lenge vi tross alt har råd til noe annet!

Jeg gidder iallefall ikke sitte og se på at denne tendensen får utvikle seg, gni meg i hendene og være glad for at det ikke er meg!

Celine

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...