AnonymBruker Skrevet 16. august 2013 #1 Skrevet 16. august 2013 Jeg lurer kanskje på å bruke botox for å rette opp noen arr jeg har i ansiktet. Jeg har funnet en klinikk som tilbyr injisering av et stoff (regner med det er Botox) som skal stramme opp huden og rette ut arr og ujevnheter. Det skal også vare i 5-7 år står det. Jeg har 2-3 arr i pannen som irriterer meg noe sykt, og disse kan tydeligvis fjernes / gjøres usynlige med en injenksjon. Hva tenker dere om dette?Anonymous poster hash: 64661...d6b
Gjest Lille-pus Skrevet 16. august 2013 #2 Skrevet 16. august 2013 Så langt jeg vet strammer ikke Botox opp huden, den bare lammer nervene i det lille lokale området. Om det derimot er snakk om en filler av noe slag så fyller den ut huden i det området den injiseres og vil slik sett glatte ut huden der. Men 5-7 år høres ikke ut som hverken Botox eller en filler som f.eks. Juvederm. Disse varer i gjennomsnitt 5-7 måneder og ikke år. Holder åpent for at det er et helt annet stoff det er snakk om.
Marie90 Skrevet 16. august 2013 #3 Skrevet 16. august 2013 Jeg tror en laserbehandling mot arr er mer effektivt enn Botox. Botox fjerner ikke arr og det er midlertidig (dog det bygger seg opp over tid så det er begrenset hvor mye man kan bruke).
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå