AnonymBruker Skrevet 9. juli 2013 #1 Skrevet 9. juli 2013 Har vært bortreist lenge så har ikke fått gjort noe med plagene før jeg har kommet hjem nå, men fikk ikke legetime før om 3 dager så lurer på om det er noe jeg kan gjøre i mellomtiden, men skjønner ikke helt hva det kan være. Det startet med små kutt eller rifter i underlivet, og da svir det jo naturligvis når man tisser. Det klør litt, men ikke sånn veldig intenst. I tillegg føler jeg meg veldig tørr og "oppsvulmet". De siste dagene har det ofte vært vondt å tisse, akkurat som det plutselig stikker når jeg urinerer. Men jeg tisser ikke oftere, eller føler at jeg må tisse hele tiden. Tenker at det er sannsynlig med soppinfeksjon etter et lengre opphold i utlandet med fuktig klima og trange klær, men pleier vel ikke å få smerter ved urinering ved soppinfeksjon? Anonymous poster hash: dda9b...bb2
Tomaten Skrevet 9. juli 2013 #2 Skrevet 9. juli 2013 Har vært bortreist lenge så har ikke fått gjort noe med plagene før jeg har kommet hjem nå, men fikk ikke legetime før om 3 dager så lurer på om det er noe jeg kan gjøre i mellomtiden, men skjønner ikke helt hva det kan være. Det startet med små kutt eller rifter i underlivet, og da svir det jo naturligvis når man tisser. Det klør litt, men ikke sånn veldig intenst. I tillegg føler jeg meg veldig tørr og "oppsvulmet". De siste dagene har det ofte vært vondt å tisse, akkurat som det plutselig stikker når jeg urinerer. Men jeg tisser ikke oftere, eller føler at jeg må tisse hele tiden. Tenker at det er sannsynlig med soppinfeksjon etter et lengre opphold i utlandet med fuktig klima og trange klær, men pleier vel ikke å få smerter ved urinering ved soppinfeksjon? Anonymous poster hash: dda9b...bb2 Man kan få det. Jeg har hatt ofte litt vondt å tisse når jeg har hatt soppinfeksjon. Men det er ikke i nærheten av hvor vondt det er å faktisk ha urinveisinnfeksjon. Er det litt vondt, eller føles det ut som du tisser kniver? Selvom urinveisinfeksjon også kan være symptomfritt, så er det som regel den som gjør SATANS vondt å tisse for oss jenter. Knivblader føles det nesten som. Sånn man gruer seg til å tisse
Gjest Skrevet 9. juli 2013 #3 Skrevet 9. juli 2013 Ta en tur på apoteket og kjøp Canestern (tror jeg det heter) Rød og hvit pakke. Den fåes både som krem og stikkpille. Sett inn stikkpillen og behandle med krem "ytterst". Urinveisinfeksjon og sopp kan arte seg nokså likt, men det høres mest ut som sopp det du beskriver her. Hvordan har du det om du presser på urinblæren din? Om noen gjør det på meg når jeg har UVI så dreper jeg dem omtrent! Det er vondt. UVI kan sjekkes på legevakta om det er akutt. Ved sopp har jeg stort sett fått anbefaling om Carnestern. Lykke til.
skyflakes Skrevet 9. juli 2013 #4 Skrevet 9. juli 2013 Det beste er å la legen ta en titt og høre hva h*n har å anbefale Mest sannsynlig er det vel sopp utifra beskrivelsen.
AnonymBruker Skrevet 10. juli 2013 #5 Skrevet 10. juli 2013 Takk for svar og tips Tror det var sopp, kjøpte Canesten og føler meg litt bedre. Lurer å om dette kan komme som følge av at jeg har begynt på p-ring. Er det mulig å få slike reaksjoner eller være allergisk mot p-ring? Anonymous poster hash: dda9b...bb2
Gjest Skrevet 10. juli 2013 #6 Skrevet 10. juli 2013 Takk for svar og tips Tror det var sopp, kjøpte Canesten og føler meg litt bedre. Lurer å om dette kan komme som følge av at jeg har begynt på p-ring. Er det mulig å få slike reaksjoner eller være allergisk mot p-ring? Anonymous poster hash: dda9b...bb2 Sopp skyldes gjerne en ubalanse i underlivet, og kommer typisk etter at man har tatt en antibiotikakur eller har vært "slem" mot de nedre deler med veldig trange klær. Om nyrene dine lekker sukker vil du også være mer disponert for sopp og bakterier der nede. Jeg har ikke vært bort i at p-ring har noe med det å gjøre, men det er en prevansjonsform som jeg ikke bruker selv. Ta en prat med legen din.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå