Gjest Gjest Skrevet 7. juli 2013 #1 Skrevet 7. juli 2013 Jeg har hatt vondt en stund i venstre bryst. Det er på siden, eller der armen ligger. Jeg kjenner en klump når jeg tar på en måte litt inn i brystet da, som gjør vondt. Har virkelig ikke lyst til å dra til legen , fordi jeg synes han er litt ekkel rett å slett! Så jeg vil ikke at han skal ta meg på steder jeg føler meg ukomfortabel med , jeg er bare 16 år å har virkelig ingen anelse hva dette kan være ! Noen som kan være så snill å kjempe meg med dette
Gjest navnelapp Skrevet 7. juli 2013 #2 Skrevet 7. juli 2013 Sannsynlegvis er det berre brystkjertlane dine du kjenner. Det er heilt vanleg at brysta er ømme når dei er under utvikling, slik dine er. Ring til legekontoret du høyrer til, og sjekk om du kan få gå til ein kvinneleg lege, og be om ho kan undersøke deg, og vise deg korleis du skal undersøke brysta dine sjølv. Men du er nok ikkje sjuk.
Gjest Gjest Skrevet 7. juli 2013 #3 Skrevet 7. juli 2013 Tusen takk for svar da har jeg ingenting å bekymre meg for !
AnonymBruker Skrevet 7. juli 2013 #4 Skrevet 7. juli 2013 Det er ikke uvanlig å ha vonde pupper i den alderen. Husk at du kan bytte fastlege på nettet.Anonymous poster hash: ad7be...cf6
Tomaten Skrevet 7. juli 2013 #5 Skrevet 7. juli 2013 Tusen takk for svar da har jeg ingenting å bekymre meg for ! Alt godt sa at det var sannsynligvis slik det var, men du kan ikke være sikker før du har sjekket deg. Ikke slå deg til ro med det du blir fortalt på et nettforum uten å gå til lege.
Gjest Gjest Skrevet 7. juli 2013 #6 Skrevet 7. juli 2013 Ganske Sant det du sier tomaten. Jeg kom utrolig tidelig i puberteten å jeg har ikke vokst eller utviklet meg noe siden jeg var 13 år gammel . Kanskje rart at det skal plutselig gjøre vondt , eller tar jeg feil der?
Tomaten Skrevet 7. juli 2013 #7 Skrevet 7. juli 2013 Ganske Sant det du sier tomaten. Jeg kom utrolig tidelig i puberteten å jeg har ikke vokst eller utviklet meg noe siden jeg var 13 år gammel . Kanskje rart at det skal plutselig gjøre vondt , eller tar jeg feil der? Det kan være så mye. Det kan være som alt godt sier, en brystkjertel. Det kan være at de blir ømme nå på en annen måte enn de har vært tidligere i syklusen din (mine varierer fra mnd til mnd), det kan være en lymfekjerten du egentlig kjenner, og det kan være noe langt mer alvorlig. Selvom du er så ung som du er, så skal du alikevel ikke slå deg til ro når du kjenner noe nytt med kroppen din. Det er bedre å gå en gang for mye til legen, enn en gang for lite.
Gjest Gjest Skrevet 7. juli 2013 #8 Skrevet 7. juli 2013 Ja , da får jeg bare bytte til en kvinneliglege og få time ! Vil takk for svar, dette hjelper !
bebisss Skrevet 7. juli 2013 #9 Skrevet 7. juli 2013 Har også hatt vondt i puppen, sterke lynende smerter og jeg er i midten av 20 årene, ventet 3 mnd før jeg dro til legen for jeg var så redd. Og det var bare hormoner i ubalanse, gikk til en proff som sa smerter og ømhet i puppene er helt normalt og ufarlig:) du er veldig ung og jeg er veldig sikker på det ikke er noe, men sjekk deg likevell:)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå