Gå til innhold

Inn- og utmarsj - hvordan velge?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Vi hadde et kort møte med organisten, og salmene ble plukket ut. Men marsjen(e) ble det verre med. Vi skal ennå tenke litt.

Organisten virket litt "gammeldags og ufleksibel", da han avslo vårt ønske. Selvsagt visste vi at det ikke var 100% sikkert han ville spille, men under hele samtalen og måten han avslo på ga han dette inntrykket.

Litt skuffet ble vi, men det er kanskje ikke normalt å spille klassisk musikk i kirke?

Nå vet vi egentlig ikke hva vi ska se etter, for ingen av oss vet hva normalen er og hva som kan spilles.

Noen ideer?

Anonymous poster hash: f4a2d...80e

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Da vi giftet oss valgte vi et stykke av Yann Tiersen, og det var ikke noe problem. Fikk det også spilt på piano, da jeg ikke takler orgelmusikk. Leverte bare inn navnet på stykket og hvem som hadde skrevet det, så var det i boks.

Har aldri hørt om noen som har hatt vanskligheter med å få spilt hva de vil.

AnonymBruker
Skrevet

Skulle gjerne hatt en sånn type mann/dame foran orgelet. Og jeg er heller ikke glad i orgel, skulle gjerne spilt fra en cd eller noe... :)

Takk for svar! Ts

Anonymous poster hash: f4a2d...80e

AnonymBruker
Skrevet

Nydelig! Tusen takk! Skal foreslå dette ;)



Anonymous poster hash: f4a2d...80e

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...