AnonymBruker Skrevet 13. mai 2013 #1 Skrevet 13. mai 2013 Jeg har kjent min eksmann helt siden vi var barn. Vi ble sammen da vi var i begynnelsen av tyveåra, og begge er nå over førti. Altså har vi vært sammen i mange år, og vi har tre barn sammen. Da han var ung var han en veldig omsorgsfull person. Han tok seg veldig godt av barna (vel, de to som var født på det tidspunktet), og var egentlig litt hysterisk med tanke på barnas sikkerhet og velbehag. Han var reflektert og rett og slett snill. Da han nærmet seg 30 begynte han på antidepressive midler grunnet depresjon. Han tok en mastergrad ved siden av deltidsjobbing og barn, og presset ble stort. Han har nå gått på disse midlene sammenhengende i helt siden han begynte (sikkert over 15 år). Dersom man ser på personligheten hans nå kontra da han var ung, er den svært ulik. Han er nå overfladisk, han forstår ikke andre mennesker (gjelder spesielt barna, de to eldste er nå 18 og 15) og klarer ikke å sette seg inn i andres situasjoner, han er svært egoistisk og tar valg som er gunstige på kort sikt. Han har altså svært dårlig forståelse for (evt bryr han seg overhodet ikke om) konsekvenser. Før var han dessuten ydmyk, mens han nå fremstår som brautende og vulgær. Så spørsmålet mitt er kan en bivirkning av langvarig bruk av antidepressive midler være manglende innsikt, manglende empati, manglende konsekvensforståelse og egoisme? Eller er det helt andre årsaker som ligger bak? Anonym poster: 88d5bea235750443c5d624dace7102f8
Gjest Vevila Skrevet 13. mai 2013 #2 Skrevet 13. mai 2013 Man blir gjerne litt følelsesmessig "flat" av medisiner, og kan få en delvis "gi faen" holdning. Ettersom han har slitt med depresjon kan nok mye av dette skyldes denne, at den delvis henger igjen som den gjør hos mange. Det burde uansett ikke være en unnskyldning for å oppføre seg slik.
Brimi Skrevet 13. mai 2013 #3 Skrevet 13. mai 2013 Nå har ikke jeg gått like lenge på antidepressiva, men jeg kjenner meg ikke igjen i det du skriver. Det kan være antidepressiva, det kan være noe annet og det kan være kombinert. Er ikke noe fasitsvar. 1
AnonymBruker Skrevet 13. mai 2013 #4 Skrevet 13. mai 2013 Jeg kjenner meg veldig igjen i det du sier. Har blitt en helt annen person etter at jeg sluttet på medisinen. Jeg var rett og slett en usympatisk drittsekk i seks år uten å skjønne det selv. Det er først nå når jeg har sluttet at jeg innser det. Anonym poster: 4af59dbce3fe9220332819291d2e06ff 1
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå