helene123 Skrevet 7. mai 2013 #1 Skrevet 7. mai 2013 (endret) Hei! Tenkte kanskje det var noen her inne som kunne gi meg litt råd. Jeg har gått på p-staven implanon i et år nå. De første 6 månedene gikk det kjempefint, ikke noen blødninger og ingen andre bivirkninger. Men de siste 6 månedene har jeg hatt konstante blødninger, bortsett fra et opphold på ca 3 uker i januar, og jeg har også fått masse kviser på haken. Har fått høre at det bare er å gi det god tid og vente å se om det stabiliserer seg, men etter et halvt år med konstant mensen har tålmodigheten gått ut på dato. Hva er vel meniningen med prevensjonsmidler hvis jeg skal ha konstant mensen? Har lest at implanon gir ut mindre og mindre hormoner etter hvert, og tenker dette kanskje er grunnen til at det fungerte så supert et halvt år, før det sluttet å fungere. Har hørt at det er noen som går på cerazette i tillegg en periode for å stoppe slike blødninger. Er det noen som har erfaringer med dette? (Jeg tåler ikke østrogen, og kan derfor ikke ta kombinasjons p-piller) På forhånd, tusen takk for svar! Endret 7. mai 2013 av helene123
Gjest ELin Skrevet 4. juni 2013 #2 Skrevet 4. juni 2013 Hei! Jeg har litt av samme problem. Gikk på cerazette i 6-7 år, skiftet til p-staven i september, fikk etter et par uker småblødninger men fikk da vanlige p-piller i tillegg for å stabilisere (husker ikke navnet, kombinasjonspiller) og fra januar frem til over en måneds tid tilbake gikk det fint. Men nå er det konstante småblødninger, med en ukes pause imellom... Det gidder jeg ikke så nå skal jeg ta den ut neste uke.... Hei! Tenkte kanskje det var noen her inne som kunne gi meg litt råd. Jeg har gått på p-staven implanon i et år nå. De første 6 månedene gikk det kjempefint, ikke noen blødninger og ingen andre bivirkninger. Men de siste 6 månedene har jeg hatt konstante blødninger, bortsett fra et opphold på ca 3 uker i januar, og jeg har også fått masse kviser på haken. Har fått høre at det bare er å gi det god tid og vente å se om det stabiliserer seg, men etter et halvt år med konstant mensen har tålmodigheten gått ut på dato. Hva er vel meniningen med prevensjonsmidler hvis jeg skal ha konstant mensen? Har lest at implanon gir ut mindre og mindre hormoner etter hvert, og tenker dette kanskje er grunnen til at det fungerte så supert et halvt år, før det sluttet å fungere. Har hørt at det er noen som går på cerazette i tillegg en periode for å stoppe slike blødninger. Er det noen som har erfaringer med dette? (Jeg tåler ikke østrogen, og kan derfor ikke ta kombinasjons p-piller) På forhånd, tusen takk for svar!
AnonymBruker Skrevet 4. juni 2013 #3 Skrevet 4. juni 2013 Henger meg på! Har også konstant småblødninger + når jeg har skikkelig mensen med smerter og alt, så er jeg et hormonhelvete og får mye kviser! Mye på haka og ellers rundt nese og øyenbryn Anonym poster: e455eeffd6cc728e63e9c2878910f2b4
Angelheart2 Skrevet 4. juni 2013 #4 Skrevet 4. juni 2013 Tror dessverre det er slik at ikke alle "tåler" Implanon. Selv har jeg brukt den uten problemer i over 9 år nå (kun avbrutt av en planlagt graviditet), men jeg har hørt om flere som opplever det samme som dere. Jeg er så heldig at jeg ikke har blødninger i det hele tatt, jeg.... har vel hatt mensen 3-4 ganger de siste årene, tenker jeg.
Gjest Gjest Skrevet 4. juni 2013 #5 Skrevet 4. juni 2013 Da bør du slutte. Kroppen din tåler sansynligvis ikke hormonet i staven. Prøv p-ring i stedet.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå