Aerah Skrevet 19. april 2013 #1 Skrevet 19. april 2013 Hei! Er ei liiiite reisevant alenemor med en sønn som fyller 6 iløpet av året. Har lyst til å ta han med til litt varmere strøk ei ukes tid iløpet av sommeren, men jeg har ikke peiling på hvor det er lurt å reise med barn på den alderen, eller hvor man skal bestille for å få det billigst mulig. Synes det er så utrolig vanskelig å bruke en vanlig søkemotor, får jo opp utallige alternativer hvor alle reklamerer for "billige" flyturer eller pakkereiser. Så shoot, jeg er åpen for alt av tips og forslag!!
momo Skrevet 19. april 2013 #2 Skrevet 19. april 2013 Bamseklubb med star tour eller sunwing resort med ving er veldig barnevennlige hoteller. Der har de barneklubb og mye aktiviteter for barna. Det er mange barnefamilier på hotellet. Selv reiser jeg de fleste steder med mine barn. Og vi koser oss overalt, samme om det er barneklubb eller ikke. Vi er vant til å reise da. Denne sommeren skal vi først uspesifisert til Mallorca. Så til Berlin.
Aerah Skrevet 19. april 2013 Forfatter #3 Skrevet 19. april 2013 Takk for tips, skal sjekke ut Star Tour! Erfarer at det ofte er dyrt å bruke reisebyråer, er det mye å spare på å bestille fly og hotell selv? Siden du har reist litt rundt; hvilke steder vil du anbefale for en hønemor som er livredd for "fremmede, skumle menn eller andre psykopater som spiser barn til middag" rundt hvert eneste hjørne?
momo Skrevet 19. april 2013 #4 Skrevet 19. april 2013 Jeg har vært flere steder i Spania, der har ihvertfall ikke jeg møtt skumle menn. Ikke det nå har ikke jeg møtt skumle menn noen steder. Vært i Tyrkia, Egypt og Bulgaria også. Men Bulgaria er vel det eneste stedet jeg ble litt skeptisk til. Men for en som ikke er vant til å reise, så ville jeg nok ikke valgt Egypt heller. Muligens ikke Tyrkia heller, selv om jeg ikke synes det finnes skummelt. Hellas, Spania og Portugal vil jeg vel si er veldig trygge valg. Har dere mulighet til å reise utenom skoleferien, da er det mye billigere. Til Syden har jeg alltid bestilt charter da det har blitt billigst. Fly til syden er ganske dyrt det og, så hotell koster fort en del og.
Gjest Seajewel Skrevet 20. april 2013 #5 Skrevet 20. april 2013 (endret) Endret 28. juni 2013 av Seajewel
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå