rosahelikopter Skrevet 10. mars 2013 #1 Skrevet 10. mars 2013 Har en resept som ligger i sånn ring perm hos mitt lokale apotek, så det ligger jo da ikke registert hos de andre apoteksjedene som er av samme navn. Går det ann å ringe ned til apoteket å få dem til å legge det inn i felles "apotek 1" register slik at jeg kan hente det en annen plass på vei hjem fra skolen? Problemet er at jeg fant ut litt for sent på lørdag at jeg trengte å ta ut det på resepten.
Munchlax Skrevet 10. mars 2013 #2 Skrevet 10. mars 2013 (endret) Du kan helt fint ringe apoteket som resepten er hos og be dem fakse den over til et annet. Har gjort det selv flere ganger. Edit: innenfor samme kjeden. Endret 10. mars 2013 av Puddelhue
Gjest Naria Skrevet 10. mars 2013 #3 Skrevet 10. mars 2013 Be om e-resept, da kan du gå på hvilket som helst apotek.
rosahelikopter Skrevet 10. mars 2013 Forfatter #4 Skrevet 10. mars 2013 Ok takk for svar. Det var bare at jeg må hente den respeten ut i morgen og rekker ikke lokal apoteket.
AnonymBruker Skrevet 11. mars 2013 #5 Skrevet 11. mars 2013 Det kommer an på hvilken medisin det er, resepter på A- og B-preparater er ikke lov å fakse, jeg ble hudflettet av apoteket en gang jeg spurte om de kunne fakse en resept på et B-preparat. Men TS har sikkert funnet ut av dette nå Anonym poster: 843a3ffc7d0d1861f6b307879b5fa16d
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå