Gå til innhold

Occupy-bevegelsen og 1% i USA


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Har nå hørt lenge om dette og synes i grunn at saken har vært noe jeg gjerne støtter. Men har aldri helt hatt oversikt over hvor ille det var, fram til jeg så denne:

I grunn forklarer den visuelt utrolig bra hva det hele går ut på. Det jeg lurer på er hvordan det skal noen sinne være mulig å endre dette i Statene når tanken om the American Dream fortsett ser ut til å være såpass sterk at de aller fleste ser ut til å lukke øyene for virkeligheten.

Finnes det en vei ut av dette?

Anonym poster: d40674a5f1312349a2062bb286e61bb9

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva gjør det om de rike blir rikere når også de fattige får det stadig bedre?

De som kalles "fattige" i dag har ofte en leilighet, mobiltelefon, datamaskin, internet, er overvektige pga at de spiser så mye fast food (som de også har råd til) og når det gjelder akkurat USA så har vel mange av de som defineres som "fattige" i dag til og med råd til en bil.

Gjest Gunfreak
Skrevet

Ting hadde blitt bedre viss man fikk penger ut av politikken i usa, pr. i dag er nesten allere politikere i usa horer for penger, republikanerne er vært på det, men demokratene er ikke så mye bedre, du har lobby grupper som legger enrome penger i lommene til politikere der borte, de værste er olje industrien, men tobakk og våpen er ikke langt bak, det er derfor høyrevente politikere er mot våpen kontroll fordi dem blir betalt av våpen industrien, og da må de støtte den. Det er derfor høyre vente politikere mener global oppvarming ikke finnes, fordi olje industien betaler dem for å ikke tro på det.

Så klart ikke alt er om bare penger, hele "krigen mot kvinner" er hovedsaklig en religiøs ting, men selv det blandes med penger, nesten alle republikanere er mot abort, men hvor mange mener dette ærlig og hvor mange bare sier det for å få penger.

En senator må samle MINST 40 000 dollar i måneden mens de er valgt inn for å ha råd til å stille til valg neste gang, en som ikke smaler minst det, vil ikke ha råd til å stille til valg neste gang,

Det er nå flere og flere(men fremdeles få) som prøver å få gjennom lover for å stoppe dette "money out of politics" programer

AnonymBruker
Skrevet

Hva gjør det om de rike blir rikere når også de fattige får det stadig bedre?

De som kalles "fattige" i dag har ofte en leilighet, mobiltelefon, datamaskin, internet, er overvektige pga at de spiser så mye fast food (som de også har råd til) og når det gjelder akkurat USA så har vel mange av de som defineres som "fattige" i dag til og med råd til en bil.

Give me a break. De fattige der borte har ikke råd til bil på egen regning, tro du meg. Disse stakkars menneskene har ikke en gang råd til å dekke sykehusregningen om noe skulle skje dem. Noen har ikke råd til helseforsikring en gang!!! Ikke uttal deg om ting du ikke har greie på. Fast food er forøvrig ikke dyrt som her i Norge, og mange der borte lever langt forbi "their means". Hvorfor tror du finanskrisen traff i 2007?! Bankene hadde lånt penger til så mange mennesker som de visste ikke hadde råd til å betale tilbake, og de gjorde det med vilje, for egen vinning.

Anonym poster: 1f8c5309efebaf64de182a76da9c4eed

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Er jo også forskjell mellom de som har lite, og de som er direkte fattige. Ei bekjent postet også dette på FB i dag: http://www.newstatesman.com/politics/2013/03/youll-never-live-common-people

Historien er nok fra Storbritannia, men tror det psykologiske med fattigdom et ikke så annerledes. Man snakker ikke om slikt.

Legg til alle de som blir født til direkte fattige kår.. Byer som Detroit som forfaller i stor grad.. Fegsler som er overfylte. Blir nok mange som sliter.

Virker for min del som om det er såpass sammensatt der at det ikke hjelper med kun en løsning ellet virkemiddel. Men motstanden er jo sterk der i USA mot alt som insinuerer en slags redistribusjon er jo med en gang sosialisme, og direkte horribelt. Til og med helsereform var jo så kontroversielt at det var ikke måte på. Ikke bare nordmenn, men europeere er alle sosialister uansett. Ikke forstår jeg hvordan idealet om The American Dream står så sterkt, når virkeligheten er så annerledes.

Anonym poster: d40674a5f1312349a2062bb286e61bb9

AnonymBruker
Skrevet

Hva gjør det om de rike blir rikere når også de fattige får det stadig bedre?

Hvis de hadde gjort det hadde det vært fint, men i realiteten har faktisk kjøpekraften til median-amerikaneren blitt lavere de siste 10-20 årene. Også i Tyskland har de med lav utdannelse fått lavere kjøpekraft.

Anonym poster: 8069f4f58cbf55699dec603aadb42a9a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...