According To Skrevet 21. februar 2013 #1 Skrevet 21. februar 2013 Håper noen opplever det samme og har et svar til meg. Siden jeg var 14år (nå 21år) har jeg reageret på store folkemengder, og under to omstendigheter har jeg svimet av. Dette er alt fra store sammenkomster, konserter eller en full buss. Det starter med at jeg får oppblåst og vond mage, deretter kommer kvalme og svimmelheten. Dette ødelegger desverre mange opplevelser for meg og andre som er med meg. Noen som vet hva dette kan være?
AnonymBruker Skrevet 21. februar 2013 #2 Skrevet 21. februar 2013 Agorafobi? Anonym poster: 2b7d8d991179abba3b95289a977e4147 3
AnonymBruker Skrevet 21. februar 2013 #3 Skrevet 21. februar 2013 Sosialangst??? Anonym poster: 896d714552f247a59228e89925e32b98
Gjest Skjæra Skrevet 21. februar 2013 #4 Skrevet 21. februar 2013 Sosial angst muligens..? Det blir av og til for mange impulser rundt deg og hjernen klarer ikke å sortere dem ordentlig.
According To Skrevet 21. februar 2013 Forfatter #5 Skrevet 21. februar 2013 Sosial angst muligens..? Det blir av og til for mange impulser rundt deg og hjernen klarer ikke å sortere dem ordentlig. Er klar over at jeg har en mild form for sosial angst, men trodde ikke det slo ut på denne måten også? Jeg føler meg ikke på samme måte ovenfor konserter som jeg f.eks gjør med å møte folk, å møte folk gruer jeg meg til, konserter gleder jeg meg over..
Gjest jente8923 Skrevet 22. februar 2013 #6 Skrevet 22. februar 2013 Har det på samme måte. Hatt det siden jeg var ganske liten. Selv ting jeg gleder meg til blir jeg fysisk syk av.
scaramouche1 Skrevet 22. februar 2013 #7 Skrevet 22. februar 2013 Dra til legen. Har hatt det samme selv, og det er hjelp å få Agorafobi/sosialangst er ikke noe lett å takle alene
Gjest Skjæra Skrevet 22. februar 2013 #8 Skrevet 22. februar 2013 Er klar over at jeg har en mild form for sosial angst, men trodde ikke det slo ut på denne måten også? Jeg føler meg ikke på samme måte ovenfor konserter som jeg f.eks gjør med å møte folk, å møte folk gruer jeg meg til, konserter gleder jeg meg over.. En god venninne av meg har sosial angst, og den slår ut sån i alle fall. Kan hende grunnen til at konserter ikke er like ille, er at du gleder deg til det og vet det er mye mennesker der. Samtidig så fokuserer du kanskje mye mer på musikken, enn menneskene? Hun jeg kjenner kan fks ikke sitte på ett busstopp med mye folk eller gå på ett kjøpesenter, men hun har ikke noe problem med å dra på fest fks. Jeg kan ikke noe særlig om det altså, så jeg bare skriver det som virker logisk for meg. Du burde dra til en lege hvis du føler at det hindrer deg i å gjøre ting. Og i hvertfall siden du faktisk har besvimt, så er det jo ett alvorlig problem. Håper du finner ut av det i alle fall
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå