Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Noen her som har vært i Japan og vil overøse meg med gode tips? Tenker på å ha base i Tokyo, men vil gjerne ha med Mt Fuji, Hiroshima, Nagasaki, kort sagt reise litt rundt omkring i landet. Hvor mange dager bør man ha i Tokyo i tillegg til rundreisene? Ideelt sett vil jeg bo i Tokyo og ta dagsturer derfra.

Anonym poster: a7a7bb906e34d7e99f55b3e2200df52e

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kunne forresten tenkt meg å bo i et sånt kapselhotell, men usikker på om det blir for klaustrofobisk over flere dager :)

Anonym poster: a7a7bb906e34d7e99f55b3e2200df52e

Skrevet

Mt fuji.. Det er der den suicide forest er?

Anonym poster: d0137d7e48d9274fb9c1b5931f4d4633

Skrevet

Mt fuji.. Det er der den suicide forest er?

Anonym poster: d0137d7e48d9274fb9c1b5931f4d4633

Det hadde jeg ikke hørt om, men har planer om å komme hjem i live.

Anonym poster: a7a7bb906e34d7e99f55b3e2200df52e

Skrevet

Tokyo er latterlig stor, så det er litt vanskelig å tippe hvor mange dager man "trenger" der. Prøv å finne ut hva du helst vil se, og legg en liten plan :) jeg elsker byen, men vet om andre som fikk nok etter et par dager. Fem-seks dager kanskje?

Jeg syns det beste bare var å vandre rundt og bli oppslukt av byen. Gå rundt i Shinjuku og Shibuya og se på neonlysene, besøk Meiji Jingu, dra opp i Tokyo Metropolitan Government building for å se på utsikten og spis på masse forskjellige restauranter :mrgreen:

  • Liker 1
  • 3 uker senere...
Skrevet

Anbefaler deg TS å se den tråden Sakone linker til. Det var jeg som opprettet den. Mange gode tips der! Vi var i Tokyo i 10 dager, men synes ikke det var nok :fnise: Vi skal tilbake etter sommeren mest sansynlig, og da ha bedre tid og få til flere turer ut av Tokyo. Det jeg synes var best med Tokyo var å bare gå rundt, rett og slett, ta banen til neste stopp å se hvor forskjellige alle bydelene er. Noe nytt å se på hvert gatehjørne!

AnonymBruker
Skrevet

Er det vanskelig å finne frem i Tokyo, med skilt på japansk eller mange gater uten gateskilt? Hvordan er det å ta seg rundt med offentlig transport?

Anonym poster: a7a7bb906e34d7e99f55b3e2200df52e

Skrevet

Er det vanskelig å finne frem i Tokyo, med skilt på japansk eller mange gater uten gateskilt? Hvordan er det å ta seg rundt med offentlig transport?

Anonym poster: a7a7bb906e34d7e99f55b3e2200df52e

Neida, det var overraskende enkelt. Vi tok nesten utelukkende bane overalt, taxi kun 4 ganger i løpet av 10 dager tror jeg. Men mannen brukte mye Google på telefonen for å bli kjent med systemet og søke på hvilke holdeplasser vi skulle gå på. Vi bestilte slik lomme-wifi til leie som ble levert til hotellet den dagen vi ankom, så vi hadde trådløst nett overalt, inkludert på banen! Anbefales! Alt er veldig godt skiltet på engelsk, og holdeplasser annonseres på engelsk på banen, så ikke bekymre deg for det. Bare vær ops på at de forskjellige banene har forskjellige billetter! Vi kjøpte nemlig dagbillett første dagen, men oppdaget at vi kun fikk brukt det på en spesifikk bane og måtte kjøpe nye for å reise andre strekninger. De gangene vi måtte spørre om hjelp, selvom engelsken var veldig gebrokken, så satte de himmel og jord i bevegelse for å hjelpe oss og at vi skulle få det bra. De er ekstremt høflige og behjelpelige overalt! Tokyo er veldig stort, men hvis du setter deg litt inn i bane-systemet så oppdager du raskt hvor godt organisert og logisk det er.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...