Devana Skrevet 16. januar 2013 #1 Skrevet 16. januar 2013 Noen her som har tatt det? Får man symptomer under testingen? Hvor lang tid må jeg beregne. Sykepleieren sa 1 time, men jeg leser rundt på nettet at det står 2 timer?
AnonymBruker Skrevet 17. januar 2013 #3 Skrevet 17. januar 2013 Jeg har testa for laktose med pusteprøve, vet ikke om det er samme testen? Husker dessverre ikke hvor lang tid det tok, men fikk definitivt symptomer ja. Det er visst en grunn til at testrommet er like ved toalettene.... Jeg fikk et beger med laktose rørt ut i vann som skulle drikkes. Det var visst ganske mye laktose også, for å være sikker på at de får utslag på de som reagerer? Så ja - om du reagerer på laktose vil du reagere på testen, det er hele poenget De målte da nivået av en bestemt gass i pusten, når jeg blåste i et apparat. Anonym poster: 835b135fca397079ee27e3772a39a41d
Devana Skrevet 17. januar 2013 Forfatter #4 Skrevet 17. januar 2013 Nei, dette er visst den testen med blodprøver som skal tas i løpet av en 2-timers periode. Jeg skal også drikke et stort glass med en del laktose i. Jeg kjenner jeg gruer meg så mye nå, for jeg får så kraftige symptomer som varer så lenge.
Ananas. Skrevet 17. januar 2013 #5 Skrevet 17. januar 2013 Nei, dette er visst den testen med blodprøver som skal tas i løpet av en 2-timers periode. Jeg skal også drikke et stort glass med en del laktose i. Jeg kjenner jeg gruer meg så mye nå, for jeg får så kraftige symptomer som varer så lenge. Jeg har tatt testen, den varte mellom halvannen og to timer for min del. Sykepleieren sa at det var veldig uvanlig at noen fikk annen reaksjon enn det som eventuelt vises på blodprøver av å drikke den blandingen, selv om man skulle være laktoseintolerant. For min del ga den ikke utslag, så at jeg ikke fikk symptomer er nok ikke akkurat noen pekepinn, men jeg reagerer vanligvis på melk og melkeprodukter og reagerte altså ikke på den testen.
Devana Skrevet 17. januar 2013 Forfatter #6 Skrevet 17. januar 2013 Ok, jeg håper det stemmer. Jeg har ikke lyst til å bli "sittende fast" der i flere timer etterpå. Synes det er så flaut, og ikke minst smertefullt.
AnonymBruker Skrevet 17. januar 2013 #7 Skrevet 17. januar 2013 Hvorfor skal du ta testen om du vet du reagerer på melkeprodukter? Jeg har ikke utsatt meg for den testen for jeg vet allerede at jeg ikke tåler melkeprodukter, men jeg tåler laktosefrie melkeprodukter. Så den belastningen det faktisk er å få i seg laktose vil ikke jeg utsette meg for, og ihvertfall ikke på et legekontor! Store magesmerter og diaré, nei takk. Jeg har hørt om fler som har tatt laktosetest som slo ut negativt, men reagerer helt klart på laktose likevell. Anonym poster: 645d7c60527f698df6619eb8ed25c275
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå