Montana85 Skrevet 29. desember 2012 #1 Skrevet 29. desember 2012 Hei. Har slitt med en vond hals og hoste i over 2 uker. Det kom brått over natta og i begynnelsen så hadde jeg feberskjelvinger og mye rennende neste i tilegg til vond hals og hoste. Feberskjelvingene og den rennende nesa ga seg fort, men den vonde halsen og hosten har jeg fortsatt. Har vært hos legen og tatt prøve der, men det viste seg å ikke være noen infeksjon. Legen lyttet også på lungene mine og de var fine. Har brukt noskapin daglig i over 1 1/2 uke nå uten å bli stort bedre. Drikker mye vann og er ikke særlig fysisk aktiv. Prøver også å få i meg en del hvitløk og c vitaminer. Enkelte ganger så får jeg slags "stikk" i halsen. Hva kan dette være? Noen som har tips til hva mer jeg burde prøve å gjøre? Vil så gjerne bli frisk:)
AnonymBruker Skrevet 29. desember 2012 #2 Skrevet 29. desember 2012 Har du press i brystet, snurping i halse. e.l også? Anonym poster: 0ccc6b1219783c457f5ddfda214daa85
Wildy Skrevet 29. desember 2012 #3 Skrevet 29. desember 2012 Er det bare tørrhoste som henger igjen? Jeg får gjerne slik hoste om jeg er forkjælet , og det virker som det varer i " evigheter" før det gir seg. De fleste gangene har jeg god effekt av Noskapin ( tabletter, ikke mikstur).Men om du har brukt det i over en uke uten effekt må det kanskje kraftige kost til? De gangene jeg " aldri" blir kvitt tørrhosten bruker jeg en solid dose Cosylan noen dager.
Montana85 Skrevet 29. desember 2012 Forfatter #4 Skrevet 29. desember 2012 Har du press i brystet, snurping i halse. e.l også? Anonym poster: 0ccc6b1219783c457f5ddfda214daa85 Nei. Er det bare tørrhoste som henger igjen? Jeg får gjerne slik hoste om jeg er forkjælet , og det virker som det varer i " evigheter" før det gir seg. De fleste gangene har jeg god effekt av Noskapin ( tabletter, ikke mikstur).Men om du har brukt det i over en uke uten effekt må det kanskje kraftige kost til? De gangene jeg " aldri" blir kvitt tørrhosten bruker jeg en solid dose Cosylan noen dager. Det er slim en sjelden gang, men for det meste så er det tørrhoste. Vil være litt forsiktig med bruk av sterkere saker. Fikk resept på en hostesaft som inneholdt morfin av legen, kan det være Cosylan? Man har valgt å ikke benytte meg av den, pga har ikke lyst til å få i meg noe morfin.
Wildy Skrevet 29. desember 2012 #5 Skrevet 29. desember 2012 Hørtes ut som, Cosylan, ja. Nei, man skal ikke gå rundt å drikke Cosylan i hytt og pine for gøy.Men det å bruke det en sjelden gang for å få bukt med tørrhoste er ikke farlig. Er ikke sånn at fordi man får i seg litt morfin så blir man hekta og narkoman .... Jeg kan bli litt trøtt og gjespete av den, men har aldri opplevd noen form for rus. Cosylan demper hosterefleksen omtrent momentant ( i hvert fall hos meg), og slimhinnene får ro til å gro til. Hosten forsvinner, problem solved.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå