Gjest Adriane Skrevet 2. juni 2013 #1761 Skrevet 2. juni 2013 Er så glad for å høre at Moderfavns bryllup ble så vellykket! Gratulerer så mye som fru Dansken, kjære Moderfavn Er også glad for å høre at pusla hadde så fint utdrikningslag Fanteria: Jeg kan ikke påstå at jeg har hatt den følelsen egentlig, men så er jeg småbarnsmor med heller lite tid til å gjøre "egne" ting (som å dra ut med venninner), så det har kanskje noe med det å gjøre Får jeg sjansen til å stikke ut med venninner, så trumfer det bryllupsplanlegging for meg, av naturlige årsaker Men jeg kan relatere til at det er så gøy å drive med bryllupsplanlegging at andre ting blir litt forsømt ja
CathFoto Skrevet 2. juni 2013 #1762 Skrevet 2. juni 2013 Tusen takk. Jeg var virkelig fornøyd med kjolen, og alt annet. Du var kjempeflott, var selvfølgelig innom Instagram. Pusla: Hørtes ut som en deilig dag.
Gjest Mariahamm Skrevet 2. juni 2013 #1763 Skrevet 2. juni 2013 Blah, dårlig humør nå. Hater at så mange har så mye meninger om bryllup. Nettopp vært i selskap, og kommentarer som "Åh, så dere skal gjøre det sånn dere ja..." osv osv gjør meg så lei. Får lyst til å bare skite i hele greia og gifte meg på tinghuset Skjønner de ikke at vi prøver så godt vi kan? At vi ikke bruker 150 000 for å få et bryllup med gratis mat og alkohol og underholdning for alle, bare for moro. Vi gjør det jo for å ha en dag hvor alle koser seg. Merker at jeg ble ordentlig lei meg... Vi er unge, har spart og jobbet hardt for å få til en fin dag, og trenger ikke meninger fra Gud og hvermann om alt og ingenting! Huff, måtte bare få det ut. Litt ekstra sliten og nærtagende idag, men likevel.
Gjest Kiara! Skrevet 2. juni 2013 #1764 Skrevet 2. juni 2013 Blah, dårlig humør nå. Hater at så mange har så mye meninger om bryllup. Nettopp vært i selskap, og kommentarer som "Åh, så dere skal gjøre det sånn dere ja..." osv osv gjør meg så lei. Får lyst til å bare skite i hele greia og gifte meg på tinghuset Skjønner de ikke at vi prøver så godt vi kan? At vi ikke bruker 150 000 for å få et bryllup med gratis mat og alkohol og underholdning for alle, bare for moro. Vi gjør det jo for å ha en dag hvor alle koser seg. Merker at jeg ble ordentlig lei meg... Vi er unge, har spart og jobbet hardt for å få til en fin dag, og trenger ikke meninger fra Gud og hvermann om alt og ingenting! Huff, måtte bare få det ut. Litt ekstra sliten og nærtagende idag, men likevel. Grin det av deg eneste som fungerer! Men jeg er veldig sart, så jeg har grinet litt for mye egentlig når det kommer til dette bryllupet. Hør på de som liker og støtter planene deres så blir det mye greiere med en gang. Alle har meninger, men det er ikke alle man trenger å høre på.
Gjest Mariahamm Skrevet 2. juni 2013 #1765 Skrevet 2. juni 2013 Takk Kiara, er litt berge og dalbane noen ganger det her! Fineste kjæresten skjønte det heldigvis, og lot meg sutre og grine litt når vi kom hjem. Gull verdt! Bra man er to om bryllup ;-) Får bare satse på at alle er fornøyd når dagen kommer. Og ignorere negative folk frem til det!
pusla Skrevet 2. juni 2013 #1766 Skrevet 2. juni 2013 Å, jeg blir så sur av å høre om alle dere som sliter med andres meninger rundt bryllup og valg man tar rart at det skal være sånn, når det jo er brudeparet sitt dag og det er de som skal få ta valgene man ønsker. Jeg er veldig heldig for vi har hatt lite sånt, men jeg kan lett forstå at man tar til tårene. og bare å riste det av seg!
CathFoto Skrevet 2. juni 2013 #1767 Skrevet 2. juni 2013 (endret) Blah, dårlig humør nå. Hater at så mange har så mye meninger om bryllup. Nettopp vært i selskap, og kommentarer som "Åh, så dere skal gjøre det sånn dere ja..." osv osv gjør meg så lei. Får lyst til å bare skite i hele greia og gifte meg på tinghuset Skjønner de ikke at vi prøver så godt vi kan? At vi ikke bruker 150 000 for å få et bryllup med gratis mat og alkohol og underholdning for alle, bare for moro. Vi gjør det jo for å ha en dag hvor alle koser seg. Merker at jeg ble ordentlig lei meg... Vi er unge, har spart og jobbet hardt for å få til en fin dag, og trenger ikke meninger fra Gud og hvermann om alt og ingenting! Huff, måtte bare få det ut. Litt ekstra sliten og nærtagende idag, men likevel. Vi får også kommentarer, mest fra familie og i såkalt "beste mening". Vennene våre er mer entusiatiske. Jeg innser at vi har tatt noen utradisjonelle valg, men at familie bryr seg om skovalg, negler, for billige ønsker, feil ønsker, feil mat/for uformell mat/for fancy mat osv, feil blomster. Alle har en mening om bryllup, men så lenge folk får nok/god mat og drikke så er de stortsett fornøyde. Vi må kanskje lære oss å vende det døve øret til når folk skal mene noe. Hadde det vært opp til oss hadde vi giftet oss under et tre i bushen i Sør-Afrika, og hatt en vennefest når vi kom hjem. Det er nettopp av hensyn til familie, spesielt hans besteforeldre at vi bruker 125.000,- på en relativt tradisjonell feiring. Så noen elementer av vår "særhet"får de bare tåle. Endret 2. juni 2013 av CathFoto 1
Gjest Adriane Skrevet 2. juni 2013 #1768 Skrevet 2. juni 2013 Vi får også kommentarer, mest fra familie og i såkalt "beste mening". Vennene våre er mer entusiatiske. Jeg innser at vi har tatt noen utradisjonelle valg, men at familie bryr seg om skovalg, negler, for billige ønsker, feil ønsker, feil mat/for uformell mat/for fancy mat osv, feil blomster. Alle har en mening om bryllup, men så lenge folk får nok/god mat og drikke så er de stortsett fornøyde. Vi må kanskje lære oss å vende det døve øret til når folk skal mene noe. Hadde det vært opp til oss hadde vi giftet oss under et tre i bushen i Sør-Afrika, og hatt en vennefest når vi kom hjem. Det er nettopp av hensyn til familie, spesielt hans besteforeldre at vi bruker 125.000,- på en relativt tradisjonell feiring. Så noen elementer av vår "særhet"får de bare tåle. Amen! Og en stoooor til deg, Mariahamn!
Tallulah Skrevet 2. juni 2013 #1769 Skrevet 2. juni 2013 Jeg kan ikke forstå hvorfor folk skal ha så mange meninger om hvordan andre gjør ting!?? Vi har heller ikke fått så mye av det, men jeg forstår det litt likevel. Har grått mye over ting som jeg tror alle andre vil mene noe om, som jeg derfor må gjøre slik og slik. Jeg legger på meg selv forventninger som jeg selv finner opp, på en måte. Dette med bryllup er en emosjonell berg-og-dal bane i alle retninger, og det hadde jeg aldri forventet! Både frustrerende og veldig entusiastisk engasjerende på samme tid.
Gjest Mariahamm Skrevet 2. juni 2013 #1770 Skrevet 2. juni 2013 (endret) Er dumt å høre at det er så vanlig, men er så deilig å kunne få en utblåsning her hvor folk forstår! Tusen takk Og ja, man må bare ignorere det, men noen ganger blir jeg så forbanna irritert. Men, da lærer jeg hva jeg aldri skal gjøre og si når andre gifter seg :-) Grei lærdom det også. Tror jo ikke de mener vondt, men av en eller annen grunn er det liksom greit å mene så mye om bryllup. De færreste ville gjort det samme om en bursdag eller konfirmasjon. Selvom jeg gleder meg veldig til selve dagen, gleder jeg meg mye mer til bryllupsreise, og resten av livet med verdens beste. Det veier opp i massevis, heldigvis Endret 2. juni 2013 av Mariahamm
skravlus Skrevet 2. juni 2013 #1771 Skrevet 2. juni 2013 Blah, dårlig humør nå. Hater at så mange har så mye meninger om bryllup. Nettopp vært i selskap, og kommentarer som "Åh, så dere skal gjøre det sånn dere ja..." osv osv gjør meg så lei. Får lyst til å bare skite i hele greia og gifte meg på tinghuset Skjønner de ikke at vi prøver så godt vi kan? At vi ikke bruker 150 000 for å få et bryllup med gratis mat og alkohol og underholdning for alle, bare for moro. Vi gjør det jo for å ha en dag hvor alle koser seg. Merker at jeg ble ordentlig lei meg... Vi er unge, har spart og jobbet hardt for å få til en fin dag, og trenger ikke meninger fra Gud og hvermann om alt og ingenting! Huff, måtte bare få det ut. Litt ekstra sliten og nærtagende idag, men likevel. Jeg forstår veldig godt frustrasjonen din, og at du blir lei deg av (sikkert) ubetenksomme, men sårende kommentarer. Det er akkurat som noen mennesker bare MÅÅÅ spre om seg med eder og galle, uten tanke på at brudeparet legger masse energi, tid, penger og omtanke i planleggingen, for at alle skal få en flott dag. Heldigvis hjelper det godt med en kjæreste som støtter, trøster og forstår Sender deg en trøsteklem jeg også
Gjest Kiara! Skrevet 3. juni 2013 #1772 Skrevet 3. juni 2013 Er det virkelig så på villspor å referere hvert bord i bryllupet etter en karakter eller hus i Game of Trones? Det er det eneste nerdete jeg og min samboer har til felles og jeg eeeeeeeeeeelsker det! Men det kan kanskje bli litt teit... Jaja, det sniker seg avgårde. Mye som skal på plass som jeg ikke helt klarer å begynne med bla bordplasseringen. Men jeg har satt svigermor og mamma på annonse i avisen saken som jeg ikke helt vet hvorfor man har eller om det er vanlig, svigermor hadde aldri sett noe slikt.
Tallulah Skrevet 3. juni 2013 #1773 Skrevet 3. juni 2013 Annonse i avisen er koselig, men utenom det aner jeg ikke hvorfor eller om det er så vanlig som jeg tror Synes absolutt at dere skal bruke Game of Trones om det er noe dere har til felles Man kan da ikke alltid være så høytidelig at slike småting skal bli 'teit'.
Suzi Skrevet 3. juni 2013 #1774 Skrevet 3. juni 2013 He he, syntes ideen om navn på bordene etter et tema er glimrende. Kanskje vi istedenfor kjedelige bordnummer skal velge navn på sportsbiler....
Gjest Kiara! Skrevet 3. juni 2013 #1775 Skrevet 3. juni 2013 Jeg har veldig lyst, og tror jeg er veldig nær ved å gjøre det. Synes det er litt sjarmerende på sitt vis. Først tenkte jeg på karakterene, men det er jo stort sett litt sammensatte karakterer som det ikke alltid er hyggelig å bli assosiert med. Hus derimot er en annen greie. Tenke, tenke vi skal jo være enige selv også.
Suzi Skrevet 3. juni 2013 #1776 Skrevet 3. juni 2013 Et sted jeg jobbet tidligere hadde jeg ansvaret for flytteprosessen når bedriften flyttet, derunder også å gi navn til møterom og kursrom. Så rommene ble hetende Nürburgring, Monza, Silverstone osv
Gjest Kiara! Skrevet 3. juni 2013 #1777 Skrevet 3. juni 2013 Etter bilbaner!?!? Liker forøvrig ideen veldig godt. Da må mine 7 bord kunne hete noe med hus.
Suzi Skrevet 3. juni 2013 #1778 Skrevet 3. juni 2013 Racingbaner ja. Jeg er ikke kjent med Game of Trones, men høres ut som en god ide. Go for it!
Gjest Adriane Skrevet 3. juni 2013 #1779 Skrevet 3. juni 2013 Er det virkelig så på villspor å referere hvert bord i bryllupet etter en karakter eller hus i Game of Trones? Det er det eneste nerdete jeg og min samboer har til felles og jeg eeeeeeeeeeelsker det! Men det kan kanskje bli litt teit... Jaja, det sniker seg avgårde. Mye som skal på plass som jeg ikke helt klarer å begynne med bla bordplasseringen. Men jeg har satt svigermor og mamma på annonse i avisen saken som jeg ikke helt vet hvorfor man har eller om det er vanlig, svigermor hadde aldri sett noe slikt. Det syns jeg bare er sjarmerende og personlig! De skal jo være litt personlig preg, og hvorfor må alle bordene hete 1, 2, 3 osv når de kan ha kule Game of Thrones-navn?! Go for it! Er forresten glad for at du nevnte det, for nå fikk jeg lyst til å gjøre noe av det samme hos oss - gi navn til bordene ifht våre felles interesser, fremfor kjedelige tall eller bokstaver. Oh yes! Avisannonser forstår jeg ikke greia med. Koselig å se bilder i avisen av gifte par og "vi har giftet oss", men hvorfor man skal gjøre det? I dunno! He he, syntes ideen om navn på bordene etter et tema er glimrende. Kanskje vi istedenfor kjedelige bordnummer skal velge navn på sportsbiler.... Et sted jeg jobbet tidligere hadde jeg ansvaret for flytteprosessen når bedriften flyttet, derunder også å gi navn til møterom og kursrom. Så rommene ble hetende Nürburgring, Monza, Silverstone osv Hehehehe - glimrende idé da! Syns dere også skal bare kjøre på, bokstavelig talt Et sted jeg jobbet tidligere var det tydeligvis en StarWars-fan som hadde ansvar for å sette navn på møterommene, som het type Leia, R2D2 osv - herlig!
Tallulah Skrevet 3. juni 2013 #1780 Skrevet 3. juni 2013 Tar det her - for å ikke spore av i den andre tråden Jeg har veldig lyst til å spare meg selv for en hel del arbeid så jeg tenker faktisk bare å plassere 8 gjester på hvert bord, så får de styre selv. Men vi skal ha glass med bordkort på så det blir vel et salig styr det også. Det skal vi også ha, men jeg klarer ikke å finne noe enkelt som ikke tar for mye oppmerksomhet, men som likevel er fint å se på!! Hvordan ser deres bordkort ut?
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå