Gå til innhold

Skolebrød - hull med plass til vaniljekrem


Fremhevede innlegg

Gjest Badabing
Skrevet

Hvordan får jeg det hullet man putter vaniljekrem i til å holde seg sånn? Forrige gang jeg bakte skolebrød hevet alt sammen så vaniljekremen rant ut.. Noen tips?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Uh-oh, kaloribombe...

Anonym poster: 025ce5a1b2103d5869ce78673f708a1f

Skrevet

Forhev godt og trykk hullet så flatt som mulig, jeg trenger ihvertfall ikke å gjøre noe mer enn det. :)

Anonym poster: 0990a7079c125cb1589220e161784851

  • Liker 1
Skrevet

Du må lage det 2-3 ganger så stort som det skal bli til slutt, og bare med et tynt lag deig i nederst. Jeg trekker de også litt forsiktig ut etter at jeg har etterhevet.

Gjest Badabing
Skrevet

Hm.. Jeg gjorde jo egentlig dette, men det hevet sammen likevel.. Får bare prøve meg frem. :) Takk skal dere ha!

Gjest Lille-pus
Skrevet

Tips; vent med å trykke gropen til vaniljekremen inntil skolebrødene har hevet ferdig og skal inn i ovnen.

Da trykker du åpningen, og gjør den stor og god (minst dobbelt så stor som du trenger), legg i vaniljekremen, pensle og inn i ovnen.

Det pleier være en god løsning her i huset (og nå fikk jeg lyst på nystekt skolebrød gitt ! :blush: )

  • Liker 2
Gjest -_Tove_-
Skrevet

Når jeg lager skillingsboller med vaniljekrem lar jeg dem heve først, og bare spruter vaniljekremen i midten av bolla når de skal stekes.. Da synker den ned og lager et hull av seg selv :)

Gjest Badabing
Skrevet

Tusen takk for tips. :) Det ble uansett utsatt, så jeg får teste ut dette neste helg i stedet. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...