Gå til innhold

Sy egne tøybind


Fremhevede innlegg

Skrevet

Hei!

Aller først; om dette er feil kategori, flytt gjerne posten til et mer egnet sted!

Altså, jeg vil gjerne sy mine egne tøybind, men har litt problemer med å finne ut av hvor jeg kan kjøpe materialene som skal brukes. Andre her som har sydd egne, og som kan gi meg en "step-by-step"-oppskrift?

Takknemlig for svar!

Anonym poster: 466754764598808fdd8b1fede3bfaace

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg blør periodevis MYE, vil virkelig 3 lag med stoff hvorav ett er nylon holde på alt blodet!??

Disse tøybindene må da være for kvinner med lite mens?

Virkelig kjukke bind vil vel neppe bli rene tvers igjennom? Jeg ser en stor mulighet for at det blir en bakteriebombe.

Anonym poster: 1428b4f3135bffafed176dd7a474a960

Skrevet

Disse tøybindene må da være for kvinner med lite mens?

Eller for kvinner som bruker menskopp og vil ha en ekstra sikkerhet mot lekkasje.

Selv bruker jeg menskopp uten bind i tillegg, men jeg blør ikke så mye vanligvis. Bruker et par tøybind helt mot slutten av perioden bare, da dropper jeg gjerne koppen.

Ellers fins det masse typer tøybind, i rene naturmaterialer, med naturmaterialer mot huden og vanntett sperrelag, eller med fleecstoff mot huden (som slipper igjennom fukt og føles helt tørt mot huden) og naturmaterialer som oppsugende lag før det er sperrelag ytterst. De kommer også i alle størrelser så man kan finne de som passer din kropp og din blødning best.

Selv bruker jeg mest noen ganske små med bare to lag flanell i bambus. De er myke, puster godt og holder til mitt behov, men jeg har også større bind jeg brukte etter fødsel sist.

Skrevet

Er ikke det litt uhygienisk? Det blir jo ikke skikkelig rent selv om man vasker på 60 grader. Det hadde jo vært fantastisk om de faktisk fungerer bra, for det er mye mer miljøvennlig... Men er de sikker?

Skrevet

Er ikke det litt uhygienisk? Det blir jo ikke skikkelig rent selv om man vasker på 60 grader. Det hadde jo vært fantastisk om de faktisk fungerer bra, for det er mye mer miljøvennlig... Men er de sikker?

De blir skikkelig rene :) Man skyller i kaldt vann først (enten i vasken eller for de litt mer bedagelig anlagte av oss, på kald skylling i maskinen) og vasker på 60 grader med flytende vaskemiddel.

Jeg har noen tøybind som er 4-5 år gamle, uten flekker og uten lukt. Da vil jeg si de er rene.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...