Gjest Badabing Skrevet 16. september 2012 #1 Skrevet 16. september 2012 Skal begynne å planlegge ferie i januar/februar, og er litt usikker på reisemål siden vi bare har to uker til rådighet. Synes Thailand o.l. blir litt langt for bare to uker siden jeg egentlig hater lange flyturer og jetlag. Vestkysten i USA blir også litt langt, og vi har vært såpass mye på østkysten at vi vil prøve noe nytt. Noen som har forslag? Ikke chartersteder.
ajohan Skrevet 16. september 2012 #2 Skrevet 16. september 2012 Mulig du har vært der, men Florida? Var der i sommer, og det var helt fantastisk! Reiste fra Orlando til Clearwater, deretter Miami og Key West. Fin tur!
Gjest Badabing Skrevet 16. september 2012 #3 Skrevet 16. september 2012 Har reist gjennom hele Florida ja (fra KW til Orlando i alle fall), men takk for tips.
ajohan Skrevet 16. september 2012 #4 Skrevet 16. september 2012 Vært i Afrika da? Jeg har bare vært i Gambia og Senegal, men skulle gjerne dratt til Kenya eller madagascar
SoftKitty Skrevet 16. september 2012 #5 Skrevet 16. september 2012 (endret) Hva slags ferie vil dere ha da? Opplevelser, bytur, strandtur..? Mexico eller Brasil (vet ikke hvor lang tid det tar å fly dit) Afrika - Egypt, Sør-Afrika eller Marocco feks. Eller Kanariøyene:) Det er vel chartersted men sikkert byer/øyer som ikke er det også? Tror ikke noen steder i Europa er varmt i januar/februar, men dere kan jo ta en alpetur og stå på ski Endret 16. september 2012 av SoftKitty
Gjest Badabing Skrevet 16. september 2012 #7 Skrevet 16. september 2012 Vil vel hovedsakelig ha opplevelser. Oppleve kultur, mat og severdigheter i landet vi reiser til. Jeg har bare vært i Nord-Afrika, ikke i "ordentlige Afrika". Så det er en mulighet. Så på Sør-Afrika, men det blir for langt. Det positive er vel at man slipper den jetlagen man får når man reiser østover og vestover. Tips til Afrika tas i mot med takk! Helst ikke flytur over 7 timer, det holder i massevis. Marokko og Egypt har vi vært, så det må kanskje være litt lenger sør. Tenkte litt på Tunisia, men har hørt så mye negativt. Og nå er det vel litt usikkert å bestille tur dit. Noen som er kjent med Midt-Østen? Har vært i Abu Dhabi og Dubai, og det ga i grunnen ikke mersmak. Er det andre land som er litt mer "autentiske" uten den voldsomme byggeaktiviteten? Noen som har vært i Israel? Har tenkt litt på Tel Aviv også, men det er kanskje ikke varmt der i januar/februar?
SoftKitty Skrevet 16. september 2012 #8 Skrevet 16. september 2012 Har hørt veldig mye dårlige erfaringer fra Tunisia, fra flere forskjellige venner/bekjente.
CathFoto Skrevet 16. september 2012 #10 Skrevet 16. september 2012 Jeg er ikke noe fan av Tunisia, altfor mye mas. Kenya er 8 timer flytur fra Nederland, er det for langt? Det finnes jo charter nesten overalt nå, så om det er det at det går charter dit så ekskluderer jo det en hel del. Om du bare ikke vil reise med charter eller bo på charterhotell så har du straks flere alternativer. Hvis du ikke vil møte andre turister så blir det fort vanskelig igjen da det finnes turister nesten overalt. Jeg liker godt Kenya, men om det er max 7 timers flytur fra Norge så ender du da typisk opp litt lengre nord som Tunisia, Marokko og Egypt. Hmmm....vanskelig dette. Jeg ville sagt India, men det er for langt, samme er Sør-Afrika, Kenya, Tanzania, Sør-Amerika, Nord-Amerika, store deler av Asia, Australia. Så da kommer jeg typisk bare på Russland, Island og andre europeiske land.
Gjest Badabing Skrevet 20. september 2012 #11 Skrevet 20. september 2012 Nå tenker vi litt på Oman.. Ser ut som det er helt ok temp der i januar/februar. Noen som har vært der? Ser ut som Muscat har holdt litt mer fast ved kulturen enn hva Dubai/Abu Dhabi har.
AnonymBruker Skrevet 20. september 2012 #12 Skrevet 20. september 2012 Nå tenker vi litt på Oman.. Ser ut som det er helt ok temp der i januar/februar. Noen som har vært der? Ser ut som Muscat har holdt litt mer fast ved kulturen enn hva Dubai/Abu Dhabi har. Bare pass deg for Mohammed-demonstrasjoner. Anonym poster: 1bc115cf8401992bcf47176b81caddb4
Gjest Badabing Skrevet 20. september 2012 #13 Skrevet 20. september 2012 Bare pass deg for Mohammed-demonstrasjoner. Anonym poster: 1bc115cf8401992bcf47176b81caddb4 Såvidt jeg vet, har det gått rolig for seg i Oman. Og jeg snakker om ferie først i januar/februar.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå