Gå til innhold

Eltefritt brød - bretteproblem :)


Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg baker en del eltefritt brød (regner med noen her kjenner framgangsmåten, hvis ikke er det enkelt å google), men på grunn av brettingen før etterheving får jeg alltid mel/kruskakli/semulegryn inne i selve brødet... lurer på om det er noe idiotisk feil jeg gjør? Kan noen forklare meg hvordan de unngår dette problemet?

Anonym poster: 4ffb9ef0b5930f0251b5ed9430661ffe

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg bretter ikke. Gjorde det før, men så prøvde jeg å lage uten brettingen og det gikk helt fint. Må bare sørge for å drysse nok mel i gryta før deigen helles oppi. Og drysse litt på toppen også, så man ikke mister den rustikke følelsen helt.

Skrevet

Takk for svar :) Må innrømme at deigen ofte mister "brettekanten" når jeg manøvrerer den ned i gryta, så kanskje like greit å droppe hele brettinga da? Da blir det enda enklere å lage dette brødet :ler:

Anonym poster: 4ffb9ef0b5930f0251b5ed9430661ffe

Skrevet

Merkelig. Jeg har aldri det problemet, og jeg bretter.

Hiver brøder i gryta med bretten opp, og det blir like fint hver gang, uansett hvilke variant jeg lager.

:heks:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...