Tirius Skrevet 12. september 2012 #1 Skrevet 12. september 2012 I går handla vi en hel bajonneskinke på Spar. Det står på pakken "Klar til koking" og oppskriften er å la den trekke i vann en times tid. Selv har jeg alltid laget skinke og sånn i stekeovnen og brukt sjyen i sausen. Men det kan jeg ikke her, eller? Den må kokes?
Gjest gjest17 Skrevet 12. september 2012 #2 Skrevet 12. september 2012 (endret) Jeg har alltid trodd at den skinken var ment som pålegg og ikke som stek? Edit: Mulig jeg formulerte meg noe feil, mente angående stekingen kontra trekking. Mye god middag du kan lage med bayonneskinke :-) Endret 12. september 2012 av delirious
Sulosi Skrevet 12. september 2012 #3 Skrevet 12. september 2012 Jeg koker den og har bearnaise og poteter til. Enkelt men godt og barnevennlig (som er viktig her i huset).
Gjest GetOverIt Skrevet 12. september 2012 #4 Skrevet 12. september 2012 Koker den og har kålrotstappe og tomatsaus til. Nam
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå