Gå til innhold

P-pille bivirkninger.. HJELP?


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei dere!

for litt over en måned siden startet jeg på minipillen cerazette, jeg er halvveis på mitt andre brett, uansett. Det står som bivirkner at jeg kan gå opp i vekt, problemet er at jeg har gått betydelig ned i vekt. Jeg har mistet 8 kg. Jeg har null appetitt, og blir bare kvalm hvis jeg spiser noe eller kjenner sterke lukter. Jeg er også utrooolig svimmel, må holde meg fast i noe hver gang jeg reiser meg for å ikke dette rett i bakken og det er forferdelig ekkelt.

Ingenting av det jeg har nevnt over står på bivirkning-listen jeg fikk med i pakningen og begynner å lure på om jeg skal ta kontakt med legen, eller om dette bare er helt normalt, eller kan skyldes noe annet? Jeg vet 110% sikkert at jeg ikke er gravid, da jeg ikke har hatt sex - så den delen er utelukket..

Noen med erfaringer?

Hilsen jente 17.

Anonym poster: 657c134078d04ae949afb06b0a16fe26

Anonym poster: 657c134078d04ae949afb06b0a16fe26

Videoannonse
Annonse
Skrevet

jeg har ingen erfaringer med p-piller desverre, men om det ikke er angitt i "bruksanvisningen" ville jeg kanskje kontaktet lege, eller den som skrev ut resept til deg.

Skrevet

Du er sikker på at du begynte riktig, at du ikke har blitt gravid? Nå vet ikke jeg med minipille, men enten må du starte på første mens-dag eller må du bruke annen prevensjon i 8 dager etter du begynte på pillen.

Ellers ville jeg hørt med legen, kanskje det er noe du reagerer på?

Skrevet

måtte lese hele greien på nytt igjen. Du sier du er sikker på at du ikke er gravid. Svimmelheten kommer nok av at du ikke får i deg mat, noe som gjør at du går ned i vekt. Grunnen til at du ikke har matlyst kan komme av p-pillen, men jeg har som sagt ingen idè om hvordan p-piller o.l fungerer så det kan jeg ikke si noe om, men etter det jeg kan tenke meg så er det nok ikke p-pillen som er problemet, men jeg er da ikke sikker!

AnonymBruker
Skrevet

jeg ble også veldig svimmel av cerazette, jeg snakket bare med legen også fikk jeg en annen type

Anonym poster: 657c134078d04ae949afb06b0a16fe26

Skrevet

Gå til legen og få en annen pille. :) Hvis du mister matlysten helt, slik at du blir svimmel og går ned i vekt, er ikke Cerazette pillen for deg. I tillegg, hvis du går rundt og er kvalm av p-pillene i ukesvis: skift p-piller da også.

Skrevet

Har flere venninner som har fått problemer med Cerazette. Henger meg på de andre og anbefaler deg å gå til legen!

Gjest Marmot
Skrevet

Jeg ble også svimmel og kvalm av p-piller, men da Microgynon. Synes 8 kg ned er mye, så du bør komme deg til legen, ja.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...