AnonymBruker Skrevet 16. juni 2012 #1 Skrevet 16. juni 2012 Jeg har fått en kvise på piercingen. Det kommer verk og blod ut. Har hatt den en stund, men den går ikke vekk, og blir rødlig og har blitt litt større(sikkert fordi jeg har klemt på den). Noen som har tips til hva å gjøre? Anonym poster: 25f4acafd61ab7f11086b270b12ff906
Vulpes Skrevet 16. juni 2012 #2 Skrevet 16. juni 2012 Sikker på at det er en kvise? Kan hende det er piercingen som er irritert. Man kan få "kuler" rundt piercinghullet. Husker ikke hva det heter, men det er irriterende. Det som da hjelper, så vidt jeg husker, er å være flink til å rense med sterilt saltvann. Man kan også kjøpe en type olje fra noen piercingstudioer som skal hjelpe (blant annet fra Pinpoint Piercing i Oslo).
AnonymBruker Skrevet 16. juni 2012 #3 Skrevet 16. juni 2012 Jeg renser med sterilt saltvann hver kveld og ellers når det er nødvendig. Den kulen/kvisa er så stygg, ikke noe fint å se på.. passer jo bra når sommeren er her snart! Anonym poster: 25f4acafd61ab7f11086b270b12ff906
Minya Skrevet 17. juni 2012 #4 Skrevet 17. juni 2012 Den kvisa du snakker om, oppstår når du får huden i klem under piercingkula. Du kan sammenligne det med når du klemmer fingeren og blir blodmeldt. Det ligger litt blod rett under huden der nettopp fordi du har vært hardt borti den og det er derfor det kommer blod når du klemmer på den. Det skjer gjerne når du smeller til piercingen enten i søvne eller når du holder på med å løfte og bære litt tunge ting som du må holde inntil magen. Det beste du kan gjøre er å la den være i fred. Slutt å klemme på den, det gjør den mer irritert og kan skape arr seinere. Kommer det gul betennelsesguffe ut, kan du kline på litt bacimycin en-to ganger om dagen i to-tre dager for å hjelpe infeksjonen å gå over. Har du hatt piercingen lenger enn en måned, kan du slutte å rense hver dag med saltvann, da det egentlig bare forstyrrer groprosessen for navlepiercinger etter det tidspunktet. La den være i fred mest mulig, da gror den best. Lykke til!
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå