AnonymBruker Skrevet 10. juni 2012 #1 Skrevet 10. juni 2012 For maaange år siden slet jeg med sorte prikker (hudormer om du vil) på nesa og haka. Nå er jeg mye bedre i fjeset, og har ikke en eneste sort prikk. Men jeg sliter nå med sorte prikker inni øret. Jeg har 3 stykker i det ene øret, og 1 i det andre. Det er ikke så mange, men det er skikkelig stygt og irriterende. Min kjære mor har prøvd mange knep for å prøve og få dem ut. Det er klin umulig. Q-tips, pinsett og liknende. Dampe øret osv. De vil ikke ut, for man får ikke ordentlig tak på dem til å klemme de ut. Noen tips? Jeg har vært hos hudpleier før, men de hadde ingen løsning på problemet. Vet det er ekkelt, men jeg gjør virkelig alt jeg kan for å bli kvitt dem. Er nøye med å rense ørene mine.
AnonymBruker Skrevet 10. juni 2012 #2 Skrevet 10. juni 2012 Lange negler Jeg har tatt i ørene på samtlige familiemedlemmer, samboeren og en del venninner Det dere kan gjøre er å prøve å vippe de ut med en tynn neglefil med spiss. Sett neglefilen med spissen ned like ved siden av hudormen, trykk ned og forsøke vippe den ut ved å komme under hudormen og presse innover, mot hudormen. Skulle ønske jeg kunne gjøre det, ELSKER kviser og spesielt hudormer. Si fra når du får ordnet det da.
Gjest Kevlarsjäl Skrevet 10. juni 2012 #3 Skrevet 10. juni 2012 1. Ingen andre enn deg bryr seg! 2. Ørene er sensitive og skal ikke pirkes i/på unødvendig. Det er garantert ingen som studerer (innsiden av) ørene dine såpass nøye at de tenker over dette! Hvis de ikke er fysisk plagsomme (verk osv) synes jeg du skal la dem være i fred. Om de gir smerter osv går du til legen. Ikke putt skarpe ting der - tenk om du/den som pirker nyser/skvetter og ender opp med å stikke hull på trommehinna!
Gjest notetur nomen Skrevet 10. juni 2012 #5 Skrevet 10. juni 2012 Lange negler Jeg har tatt i ørene på samtlige familiemedlemmer, samboeren og en del venninner Det dere kan gjøre er å prøve å vippe de ut med en tynn neglefil med spiss. Sett neglefilen med spissen ned like ved siden av hudormen, trykk ned og forsøke vippe den ut ved å komme under hudormen og presse innover, mot hudormen. Skulle ønske jeg kunne gjøre det, ELSKER kviser og spesielt hudormer. Si fra når du får ordnet det da. Personen kommer til å begynne å blø og få stygge sår i ørene.
AnonymBruker Skrevet 10. juni 2012 #6 Skrevet 10. juni 2012 1. Ingen andre enn deg bryr seg! 2. Ørene er sensitive og skal ikke pirkes i/på unødvendig. Det er garantert ingen som studerer (innsiden av) ørene dine såpass nøye at de tenker over dette! Hvis de ikke er fysisk plagsomme (verk osv) synes jeg du skal la dem være i fred. Om de gir smerter osv går du til legen. Ikke putt skarpe ting der - tenk om du/den som pirker nyser/skvetter og ender opp med å stikke hull på trommehinna! Hallo, det er ikke snakk om inn i øregangen men i helt i ytterkant.
AnonymBruker Skrevet 10. juni 2012 #7 Skrevet 10. juni 2012 Personen kommer til å begynne å blø og få stygge sår i ørene. Neppe. Disse hudormene er sikkert gamle og klare for popping. Det går nok så fint så. 1
AnonymBruker Skrevet 11. juni 2012 #8 Skrevet 11. juni 2012 Hallo, det er ikke snakk om inn i øregangen men i helt i ytterkant. Ja, men så nyser du og plutselig er pinsetten langt inni øregangen. Det skjer ganske ofte at folk får ukontrollerte rykninger når de bruker qtips og lignende.
Gjest Pelikan Skrevet 11. juni 2012 #9 Skrevet 11. juni 2012 Hva med et verktøy av denne sorten : http://www.thebodyshop.co.uk/skincare/accessories/double-ended-blackhead-remover.aspx ? Vet ikke om de selger lignende i norge , da jeg kjøpte min i england
Gjest Bloodless Skrevet 11. juni 2012 #10 Skrevet 11. juni 2012 Du har prøvd q-tips, sier du, men har du prøvd min metode? Jeg tar bort bomullen på ene siden (ha den i vann først, så går det lettere) og setter hullet i q-tipsen over den sorte prikken. Så presser og vrir jeg samtidig, og vips! Bortevekk!
AnonymBruker Skrevet 11. juni 2012 #11 Skrevet 11. juni 2012 Ja, men så nyser du og plutselig er pinsetten langt inni øregangen. Det skjer ganske ofte at folk får ukontrollerte rykninger når de bruker qtips og lignende. Jeg skjønner jo at det kan skje, men sannsynligheten er ganske liten. Det blir jo som å si at man ikke bør nappe øyenbryna for plutselig får man en ukontrollert rykning og så har man pinsetten i øyet. Jeg har fjernet maaaaange hudormer i ørene til folk uten et eneste problem. Det er som sagt ikke snakk om inn i øregangen.
Gjest Tolv år gammel Skrevet 2. mars 2013 #12 Skrevet 2. mars 2013 For maaange år siden slet jeg med sorte prikker (hudormer om du vil) på nesa og haka. Nå er jeg mye bedre i fjeset, og har ikke en eneste sort prikk. Men jeg sliter nå med sorte prikker inni øret. Jeg har 3 stykker i det ene øret, og 1 i det andre. Det er ikke så mange, men det er skikkelig stygt og irriterende. Min kjære mor har prøvd mange knep for å prøve og få dem ut. Det er klin umulig. Q-tips, pinsett og liknende. Dampe øret osv. De vil ikke ut, for man får ikke ordentlig tak på dem til å klemme de ut. Noen tips? Jeg har vært hos hudpleier før, men de hadde ingen løsning på problemet. Vet det er ekkelt, men jeg gjør virkelig alt jeg kan for å bli kvitt dem. Er nøye med å rense ørene mine. Hei! Jeg er tolv år gammel og har åtte i det ene og to i den andre. Mamma har ikke sjangs for å få dem ut. De er så tett i tett også.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå