SemperFi Skrevet 26. mai 2012 #1 Skrevet 26. mai 2012 Putetrekk går fint, laken går fint. Men når man kommer til dynetrekket, hvorfor skal det være så vanskelig? Jeg må flere ganger stikke hodet inn i trekket. Er jeg den eneste som sliter med dette?
Papirfly Skrevet 26. mai 2012 #2 Skrevet 26. mai 2012 Jeg bruker 30 sek på å få på dynetrekket. Er du sikker på at du bruker riktig teknikk? 1
Gjest uAnonymBruker Skrevet 26. mai 2012 #3 Skrevet 26. mai 2012 Du må ha dynetrekket på vranga, ta tak i hjørnene på dyna og "riste" det på! 30 sekunder og du har det på! 6
Gjest Mahareth Skrevet 26. mai 2012 #5 Skrevet 26. mai 2012 Hva gjør man med dobbel dyne? Kryper inni vel Litt seriøst, då er det halve grunnen til at jeg ikke vil ha dobbeldyne. Jeg får ikke på trekket uten å slite i evigheter.
Gjest Luksus Skrevet 26. mai 2012 #6 Skrevet 26. mai 2012 Jeg stikker også hodet inn i trekket! Jeg synes nesten det er det morsomste ved å legge på dynetrekk! 1
SemperFi Skrevet 26. mai 2012 Forfatter #7 Skrevet 26. mai 2012 Jeg stikker også hodet inn i trekket! Jeg synes nesten det er det morsomste ved å legge på dynetrekk! Godt at det bare ikke er meg!
Minya Skrevet 26. mai 2012 #8 Skrevet 26. mai 2012 Hva gjør man med dobbel dyne? Samme prinsippet som med enkeltdyne, trekket på vranga, ta tak i hjørnene og rist som en gal. Eneste forskjellen er at dobbeldyna er grisetung og det er enklere om man er to hvor den ene kan holde og den andre kan dra trekket på plass.
Gjest Blondie65 Skrevet 26. mai 2012 #9 Skrevet 26. mai 2012 Jeg er ikke to ... Jeg vrenger jeg og og hjørner og alt det der - men så lange armer har jeg altså ikke.
Fantasi Skrevet 26. mai 2012 #10 Skrevet 26. mai 2012 Det er veldig greit når det er åpning i enden så man kan bare vrenge det over, men det er når det er åpning på siden det blir krøll til meg, enda jeg står med halve kroppen inni åpningen og finner frem riktige ender.
AnAngel Skrevet 26. mai 2012 #11 Skrevet 26. mai 2012 Haha tenkte på det samme senest i dag da jeg skiftet sengetøy! Ha`kke turt å sagt det en gang :gjeiper: Godt å høre at det finnes flere med samme problem Men trikset å vrenge trekket og riste det på plass skal jeg jammen meg teste ut neste gang
Cata Skrevet 26. mai 2012 #12 Skrevet 26. mai 2012 Det er veldig greit når det er åpning i enden så man kan bare vrenge det over, men det er når det er åpning på siden det blir krøll til meg, enda jeg står med halve kroppen inni åpningen og finner frem riktige ender. Man tager ene enden av dyna, dytter den inn og plasserer hjørner av dyne og trekk slik at det passer sammen. Deretter dyttes resten av dyna inn i sideåpningen på trekket, man griper de to hjørnene som alt er på plass og rister som en gal . Da vil andre enden av dyna legge seg noenlunde på riktig plass. Så er det bare å stikke armene inn og finjustere de to siste hjørnene.
AnonymBruker Skrevet 26. mai 2012 #13 Skrevet 26. mai 2012 Beklager, men det er litt festlig at dette er noe som oppleves som vanskelig! Om hullet til trekket er på siden, pleier jeg å ta på trekket uten at det er på vranga. Ta tak i ett hjørne på dyna, stikk inn i hullet og dra dynetrekket over til du har plassert dynehjørnet i hjørnet av trekket. Så holder du i dette hjørnet på utsiden av trekket, altså holder fast i det ferdigtredde dynehjørnet. Så tar du tak i det nærmeste hjørnet (jeg pleier å ta kortenden først), og stikker det også inn i hullet og opp i sitt hjørne. Så tar du tak i begge de to hjørnene du har tredd, og rister litt. Man kan dra trekket litt nedover dyna også. Så tar du de to hjørnene som fortsatt er utenfor trekket, og stikker inn i sine hjørner. Obligatorisk å riste dyna fra alle ender når man er ferdig, så dyna er helt ut i kantene av trekket .. nå oppdaga jeg at det er fryktelig mye vanskeligere å forklare fremgangsmåten enn å faktisk gjøre det 1
Gjest NozMonster Skrevet 26. mai 2012 #14 Skrevet 26. mai 2012 siden du synes det er så vanskelig semper, så sørg for å kjøp dynetrekk med åpningen i bånn, og ikke på siden! slike dynetrekk har jeg, og jeg bare holder i hjørnet på dyna, og fører det opp i hjørnet på dynetrekket. holder fast hjørnet i hjørnet, og gjør det samme på andre hjørnet. så bare rister jeg dyna på plass- og vips, så er det på
SemperFi Skrevet 27. mai 2012 Forfatter #15 Skrevet 27. mai 2012 (endret) Like før jeg inviterer ei venninne på middag bare for å hjelpe meg med dyna. (fikk med meg at dette kan misstolkes, så nei ikke det du tenkte på først). Endret 27. mai 2012 av SemperFi
Armitage Skrevet 27. mai 2012 #16 Skrevet 27. mai 2012 For dobbeltdyne: For enkeltdyne: Helt utrolig hva man finner på youtube:)
SemperFi Skrevet 27. mai 2012 Forfatter #17 Skrevet 27. mai 2012 For dobbeltdyne: For enkeltdyne: Helt utrolig hva man finner på youtube:) Oooh! O_O :gjeiper:
kråkefjas Skrevet 27. mai 2012 #18 Skrevet 27. mai 2012 (endret) Selv har jeg gitt opp å ta på dynetrekk. Det er det kjedeligste i verden. Dessuten så får jeg fnatt når dyna ikke holder seg i hjørnene. Bruker enkelt og greit bare dynetrekk. Og en sjelden vinterdag jeg fryser har jeg bare dyne løst oppå. Må du ha absolutt ha dyna inni så kan du sette en sikkerhetsnål i hvert hjørne, og bare vaske trekket med dyna inni ferdig montert. Endret 27. mai 2012 av kråkefjas
SemperFi Skrevet 27. mai 2012 Forfatter #19 Skrevet 27. mai 2012 (endret) Akkurat nå er det så forbanna varmt at jeg må dynke et laken i vann for å bruke det som dyne. Nei, jeg tuller ikke, jeg dynker faktisk lakenet i vann. Slitsomt å være ekstrem varmblodig på sommeren, funker fett på vinteren. Endret 27. mai 2012 av SemperFi
Gjest Blondie65 Skrevet 27. mai 2012 #20 Skrevet 27. mai 2012 For dobbeltdyne: For enkeltdyne: Helt utrolig hva man finner på youtube:) Den nederste vil ikke fungere på min vinterdyne (to dyner satt sammen til ett) da det er denne metoden jeg har forsøkt. Den øverste ser greiere ut - skal forsøkes. Men jeg mistenker at også denne vil være et grusomt slit med vinterdynen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå