Strange Doll Skrevet 19. mai 2012 #1 Skrevet 19. mai 2012 http://www.bt.no/nyheter/lokalt/Catwalk-til-et-bedre-liv-2707044.html#.T7eij-00tNK Jeg er med i en organisasjon som heter Kattens Vern, og her har BT laget en sak på en av de andre frivillige som er skikkelig flink med pusekattene. Hun går tur med mange av de samtidig, og det er helt fantastisk å se alle sammen følge etter henne på rad og rekke! Virkelig fantastisk 16
Gjest Lille-pus Skrevet 19. mai 2012 #3 Skrevet 19. mai 2012 Takk for at du deler en så flott reortasje Kudos til deg, Strange Doll, for engasjementet og innsatsen i Katten Vern (Og Lille-pus falt for den vakre sorte damen som var med på tur i reportasjefilmen) 2
Strange Doll Skrevet 19. mai 2012 Forfatter #4 Skrevet 19. mai 2012 Takk for at du deler en så flott reortasje Kudos til deg, Strange Doll, for engasjementet og innsatsen i Katten Vern (Og Lille-pus falt for den vakre sorte damen som var med på tur i reportasjefilmen) Det er Cleopatra. Hun trenger sårt et hjem! Hun kan virke sur og aggresiv på senteret, men det er bare fordi hun virkelig ikke liker de andre kattene. Når hun er i et hjem er hun verdens mest kosete og takknemlige pusekatt!
Capricorn Skrevet 19. mai 2012 #5 Skrevet 19. mai 2012 Så herlig! Hvordan har man kontroll på 10 katter i skogen?! Mulig de sa det, men fikk ikke lyden til å virke.
Strange Doll Skrevet 19. mai 2012 Forfatter #6 Skrevet 19. mai 2012 Så herlig! Hvordan har man kontroll på 10 katter i skogen?! Mulig de sa det, men fikk ikke lyden til å virke. Det er det som er så fantastisk! De går etter henne på rad og rekke!! Og om de går vekk, kommer de når hun roper :-)
pinar Skrevet 19. mai 2012 #7 Skrevet 19. mai 2012 Aww så kos! Fine pusene! Den første der lignet sånn på min sinnatagg
Bjørn82 Skrevet 19. mai 2012 #8 Skrevet 19. mai 2012 http://www.bt.no/nyheter/lokalt/Catwalk-til-et-bedre-liv-2707044.html#.T7eij-00tNK Jeg er med i en organisasjon som heter Kattens Vern, og her har BT laget en sak på en av de andre frivillige som er skikkelig flink med pusekattene. Hun går tur med mange av de samtidig, og det er helt fantastisk å se alle sammen følge etter henne på rad og rekke! Virkelig fantastisk Cat's own.. Jeg har alltid likt katter.. Jeg fikk min katt fra dyrebeskyttelsen.. Jeg synes alle som jobber frivillig med dyr gjør en veldig god jobb og fortjener en stor klem! 1
Gjest Blubberella Skrevet 19. mai 2012 #9 Skrevet 19. mai 2012 Så trivelig! nå fikk jeg lyst til å gå tur med pusen min
otilie Skrevet 20. mai 2012 #10 Skrevet 20. mai 2012 hvor ligger kattens vern da? jeg pleier å besøke dyrebeskyttelsen i bergen (i jekteviken) når jeg er i bergen, men hadde vært hyggelig å hilst på flere puser. skulle ønske jeg kunne tatt med meg en pus hjem og.... men bor i srudentkollektiv så det blir bare stress skal skaffe meg en pus fra kattehjem når jeg får egen leilighet :D så da drar jeg å koser på de "hjemløse" kattene mens jeg venter <3 1
Strange Doll Skrevet 20. mai 2012 Forfatter #11 Skrevet 20. mai 2012 Kattens Vern har et hjelpesenter i fyllingsdalen, storhammeren. Jeg vil virkelig anbefale å ta en tur oppom der. Man møter masse fantastiske kattepersonligheter,og personer som virkelig brenner for at dyrene skal ha det fint. De har også en butikk i marken, og der kan man virkelig kjøpe alt man trenge til pus, og masse forskjellig dilldall til en selv med kattemotiver på. Det er alltid behov for flere frivillige selvfølgelig, så om noen ønsker å bli det så er det bare å si fra eller ta kontakt direkte med kattens vern. jeg kan svare på spørsmål om det er noe noen lurer på Eplebit, jeg vil gjerne se bilde av sinnataggen din 1
Gjest Lille-pus Skrevet 20. mai 2012 #12 Skrevet 20. mai 2012 De har også en butikk i marken, og der kan man virkelig kjøpe alt man trenge til pus, og masse forskjellig dilldall til en selv med kattemotiver på. Den butikken kan varmt anbefales - og man må beregne seg god tid når man går inn, - for man kommer ikke ut igjen etter 5 minutter og man kommer absolutt ikke ut tomhendt Den er et fast innslag på 'to do' listen min hver eneste gang jeg er i Bergen
Strange Doll Skrevet 20. mai 2012 Forfatter #13 Skrevet 20. mai 2012 Den butikken kan varmt anbefales - og man må beregne seg god tid når man går inn, - for man kommer ikke ut igjen etter 5 minutter og man kommer absolutt ikke ut tomhendt Den er et fast innslag på 'to do' listen min hver eneste gang jeg er i Bergen Det er helt sant Er kommet inn masse nytt nå, Lille-pus, så du må bare glede deg til du skal innom igjen! Blandt annet Da Bird kattelekene som brukes i My cat from hell. Fantastiske leker, kattene mine blir helt ville av den
Tinelise Skrevet 20. mai 2012 #14 Skrevet 20. mai 2012 Naww! Kan man gå tur med katter? Vet at den jeg hadde da jeg var lita brukte å følge etter oss, men en hel flokk? Jeg hadde vært rett for å miste noen på veien De gjør jo stort sett som de selv vil. Jeg har alltid hatt lyst å hjelpe til, men har aldri fått ut fingeren. Prøvd å mase meg til å få være fosterhjem, men min bedre halvdel nekter Hva er det man egentlig kan hjelpe til med Strange Doll?
Gjest BabyBlue Skrevet 20. mai 2012 #15 Skrevet 20. mai 2012 Hun så jo svært frisk og sunn ut selv, så antar at hun har like godt av det som pusene =) Flott gjort å ta de ut på den måten, i et kontrollert og fint miljø hvor de ikke kan bli påkjørt o.l.
Gjest Lille-pus Skrevet 20. mai 2012 #16 Skrevet 20. mai 2012 Blandt annet Da Bird kattelekene som brukes i My cat from hell. Fantastiske leker, kattene mine blir helt ville av den Da Bird ! - må snart presse et Bergens-besøk ut av en av kundene våre tror jeg... p.s. Marken ligger så nærme hovedbussstasjonen at man fint rekker stikke innom i forbindelse med flybussen d.s.
Gjest Nenya82 Skrevet 20. mai 2012 #18 Skrevet 20. mai 2012 Puuuuuus! Morsomt at hun går tur med pusene.Kanskje jeg skal prøve med mine pusevenner 1
Strange Doll Skrevet 20. mai 2012 Forfatter #19 Skrevet 20. mai 2012 Når man hjelper til kan man være fosterhjem (si fra om du vil ha mer info om det). Eller hjelpe til med å vaske / rydde senteret, kose med kattene (som er viktigst av alt), og stå for adopsjoner. Jeg er der oppe på mandager, og da er jeg en av de folk snakker med om de ønsker å adoptere katt. Det som er viktigst er jo helt klart det å sosialisere kattene. Leke med de, kose, snakke, dulle.. Toril er virkelig helt fantastisk, og alle pusene følger etter henne. Jeg trodde ikke det var mulig før jeg så det selv. Hun er så flink!
ninuska_ Skrevet 20. mai 2012 #20 Skrevet 20. mai 2012 Fantastisk innlegg! Gikk inn på nettsiden for å se hvordan jeg kunne bli frivillig og bidra - men jeg bor i feil by! Stå på!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå