Gå til innhold

Bekkenbunnsøvelser


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hvor mange repetisjoner må man egentlig ta daglig? Jeg har lest alt fra 30-60. Hva er riktig? :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Det kommer vel litt an på hvordan du gjør dem og hvor godt trent du er. Jeg hadde aldri i livet klart 60 repetisjoner sånn som jeg gjør knipeøvelser.

Min treningsøkt består av 10 repetisjoner av knip så hart jeg kan - hold i ti sekunder - hvil i ti sekunder. Utover det, gjør jeg stadig sånne enkle knip-og-slipp hvor som helst og når som helst, og til sammen blir det kanskje 20-30 repetisjoner i løpet av en dag.

Jeg sier ikke at jeg har fasiten på hvordan det skal gjøres, bare at spørsmålet om antall repetisjoner er veldig avhengig av hvordan du gjør øvelsene.

Endret av Marikke
AnonymBruker
Skrevet

Jeg har til nå tatt 3 sett utover dagen der jeg kniper så hardt jeg kan i 10sek og hviler i 9(må jo spare det ene sekundet :gjeiper: ) 20 ganger, og da blir det tilsammen 60 knip.

Men det tar utrolig mye tid, så jeg lurer på om det egentlig holder med 2 sett.

Skrevet

Hva som "holder" er vel umulig å svare på, men med den treningen du gjør, ligger du bedre an enn de aller fleste av oss ;) Jeg hadde vært kjempefornøyd med meg selv hvis jeg hadde tatt to sett om dagen av de som du tar.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...