AnonymBruker Skrevet 25. april 2012 #1 Skrevet 25. april 2012 Er det noen andre her inne som har opplevd å ha mensen ofte? Er 25 år og har gått på p-piller lenge. For ca ett år siden sluttet jeg på dem og nå har jeg mensen syyyykt ofte. Vet ikke hva jeg skal gjøre! Det går kanskje maks en uke med opphold mellom hver gang jeg får det. I tillegg tar det det ikke 3-5 dager før det går over heller, men gjerne opp til 10 dager. Har ikke lyst til å gå til legen:-( Stakkars kjæresten min siden vi ikke kan gjøre noe disse periodene... Gi meg noen råd jenter!
Thomasine Skrevet 25. april 2012 #2 Skrevet 25. april 2012 I en alder av 25 er det kanskje ikke mye du kan gjøre - men snakke med legen MÅ du! Du blir slapp etterhvert av å blø så ofte... Har ei vennine (tidlig i 40-åra) som blødde veldig mye. Da skrapte de bort slimhinnene og tilslutt fjernet de livmora - nå blør hun ikke lengre...men hun er tross alt ferdig med å få de barna hun skulle ha!! Snakk med legen din - høres slitsomt ut ...
AnonymBruker Skrevet 25. april 2012 #3 Skrevet 25. april 2012 Jo du må gå til legen. Du er 25 år og voksen nå, så det må du tåle.
AnonymBruker Skrevet 25. april 2012 #4 Skrevet 25. april 2012 Hvis du heller har lyst til å gå med mensen nesten hele måneden så vær så god, men en lege kan nok hjelpe deg. Det er nok hormonene dine som er på bærtur, men det er også greit å få sjekket at det ikke er muskelknuter i livmoren eller cyster på eggstokkene.
Athene Skrevet 25. april 2012 #5 Skrevet 25. april 2012 Du må nok til legen og be om en henvisning til gynekolog. Dette er ikke vanlig, ikke en gang hos dem som har korte sykluser eller lutefasesvikt. Så det bør undersøkes, ikke bare for din bekvemmelighet men også med tanke på sykdom.
Gjest Gjest Skrevet 25. april 2012 #6 Skrevet 25. april 2012 Høres ut som mulige gjennomgruddsblødninger til de grader? Kutt ut pillene for et par måneder, og se om det funker?
AnonymBruker Skrevet 25. april 2012 #7 Skrevet 25. april 2012 Høres ut som mulige gjennomgruddsblødninger til de grader? Kutt ut pillene for et par måneder, og se om det funker? Hun skriver at hun sluttet for ett år siden.... En fordel å lese hele innlegget før man kommer med intetsigende svar. 1
Gjest _La Femme Skrevet 25. april 2012 #8 Skrevet 25. april 2012 Gå til legen/gynekolog! Det er det beste i det lange løp. Det kan vise seg at det ikke er noe galt, at det er bare p-pillene du brukte tidligere som har endret periodene. Eller det kan vise seg at det faktisk er noe galt som du trenger hjelp til. Det beste er nok å få det undersøkt. Jeg skjønner godt at du ikke har lyst å dra til legen, men det er vel bedre enn å gå rundt å bekymre seg eller la periodene ta bort livskvaliteten din?
Gjest Gjest Skrevet 25. april 2012 #9 Skrevet 25. april 2012 Hun skriver at hun sluttet for ett år siden.... En fordel å lese hele innlegget før man kommer med intetsigende svar. Aich, leste rett og slett for fort.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå