Gå til innhold

Vitaminer på resept


Fremhevede innlegg

Gjest Pasient
Skrevet

Når man får resept fra legen på vitaminer må jeg betale full pris på apoteket eller er det billigere enn på helsekosten?

Jeg mangler ganske mye fordi tarmen min ikke klarer å ta opp det den skal. Damen i skranken på legekontoret foreslo at jeg burde kjøpe det på nettet, men det synes jeg virker skummelt. Jeg går på AAP og har ikke så god råd. Jeg må nok gå på alle disse vitaminene en stund sa legen og da er jeg redd det blir for dyrt for meg..

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Det spørs om du har fått de på hvit eller blå resept. Er det blå resept, betaler du bare en egenandel. Prisen på legemiddel kan du sjekke i felleskatalogen.

AnonymBruker
Skrevet

Hvor lenge er en god stund?

Lenge nok til å få det på blå resept?

AnonymBruker
Skrevet

Jeg tror ikke vitaminer er refusjonsberettiget.

Så jeg vil anbefale deg å spørre om pris på apotek og på helsekost, og så sjekke hva tilsvarende koster på nett.

NB Hvis du skal bestille på nett, så bruk litt tid på å google de forskjellige nettbutikkene slik at du vet at du handler hos et seriøst firma. Sjekk også at innholdet er det samme som du har fått skrevet ut fra legen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...